Tanssi tähtien kanssa fiasko

fittujenfittu

Taas kerran nähtiin että kansan ei pitäisi saada päättää.
Se että duudson meni finaaliin on HUUTAVA vääryys,
helvetin puujalka ja typerykset äänestää kun se on niin hauskaa

31

255

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 18+12

      Totta!
      Kansalta kännykät pois!

    • stara jeee

      sas, se kyllä jorma tietää,harmi kun joku tönkkö döödsön saa jatkaa

    • Homma etenee just niin kuin pitääkin!!!!

    • MMM.

      Oikein kun laitettiin pois ! Siis LAITETTIIN !! Olivat niin varmoja voitostaan, että itkut pääs kun putosivat. Nuolasivat ennenkuin tipahti. JEEEEEESS!

      • fkilcfhklchkl

        Just! Nyt kun tuon putoamisen sais vielä persujen syyksi niin olispahan taas kaikki kommentit kohallaan!


    • l,tolstoi

      siis, kuka katsoo tommoista PASK..ja sitten vielä valittaa täällä,vaikka en kovin paljon niin sanottua äiti venäjää rakasta niin taidan kohta muuttaa takaisin asumaan ruskille,paljon voita mukaan ja paisto-hommiin

    • l,tolstoi

      niin,vielä jatkoa,tämä homppeli jani tanssi naisen kanssa,eikös hänen olisi pitänyt olla jonkun toisen kakos pojan kanssa,eikös tällä homsulla ole sama asia kun kaksi heteromiestä tanssisi keskenään,koska tykkää vain kakosesta,en ymmärrä suomalaisena heterona tätä asiaa,mutta kunhan minulla tulee lisää ikää varmaan,tai sitten ei,ymmärrän tämän.PS.en ole katsonut yhtään jaksoa mutta joka lehdessä juttua,homo presidentiksi,äänestä vihreitä,tai temaria

      • Mielikuvitusta lisää

        Yrittäisitkö edes, jooko! Siis nyt on kyse tanssista, ei seksistä! Pystytkö erottamaan nämä kaksi asiaa toisistaan?

        Yleensä myös järjenjuoksu ja puhe kannattaisi liittää edes jollakin tasolla toisiinsa.


    • temari.,,

      \............. temaria ei ole ehdokkaana............/

      • l,tolstoi

        on siel joku temari,en muista nimeä mut tais olla tän kalle kustaa korkin kaveri


    • l,tolstoi

      niinpä mutta hom. on homo vaikka voissa paistaisi

      • Mielikuvitusta lisää

        Ihan aidosti pyydän l,tolstoita käyttämään niitä hoksottimiaan. Hoksottimien käyttämättömyydessä näet piilee alzheimerin ja muiden ikävien muistisairauksien siemen.

        Minkä ihmeen takia ketään tarvitsisi paistaa voissa? Hanukas ehkä, mutta että vielä homokin.


    • l,tolstoi

      ai niin se homppeli olikin sukupuolineutraali eli tämmöinen sateenkaari juttu,anteeksi kun en huomannut,eihän homoja enää ole olemassa kun kaapit avattu ja liitytty vihreisiin,no onhan sateenkaaressa vihreää

      • Mielikuvitusta lisää

        Mycket bra! Unohdit ne ruotsalaiset kokonaan luettelostasi. Mikä ihme noissa homoissa voi olla noin kiehtovaa? Auta minua ymmärtämään?


    • l,tolstoi

      niin totta,unohdin rkp puolueen siellä varmaan sateenkaari loistaa

      • Mielikuvitusta lisää

        Kuka se kutsuu Sitä milläkin nimellä. Joskus se loistaa ja sitten taas ei. ;-) Mutta et vieläkään auttanut minua ymmärtämään homojen kiehtovuutta! Unohditko? Et kai vain aktiivisesti?


    • l,tolstoi

      kaikki epänormaali kiehtoo varmaan kaikkia ihmisä,minua siinä mielessä että en ymmärrä tätä asiaa kun pojat ovat miekkasilla,jos se on muista normaalia niin ok minusta toi on pahimman luokan sairaus,siksi asia kiehtoo että onkohan siihen parannuskeinoa,vois saada nobelin

    • 13+6

      Eikös tämä ollut "tanssii tähtien kanssa fiasko" ketju?? Eihän täällä muusta puhuta kuin homppeleista?? HÄ?? Pysytäänpäs asiassa !!!!!!!! JUU. Kyllä sai pudota, olivat liian varmoja voitostaan , hähähähähähääähääähäää

      • Mielikuvitusta lisää

        On muuten ihan taivahan tosi, että tämä on TTK-ketju, mutta hainkin tolstoilta perusteluja sille, miksi homo ei voisi osallistua tanssikilpailuun siinä missä heterokin.

        Vastaus ei ainakaan vielä ollut kovin tyhjentävä:
        kilpailussahan nimenomaan tanssitaan paritansseja, eikä olla petipuuhissa.

        Formaattiin perustuva paras pari voittakoon!


    • l,tolstoi

      no sitä yritin tässä kysellä,miten homo voi tanssia naisen kanssa,sama asia kun kaksi heteromiestä tanssisi keskenään,vai voitko kuvitella että Timo Soini/Paavo Lipponen tanssisivat parina

      • Mielikuvitusta lisää

        Ihan varmasti voin! Sillä tanssiteemaahan tarkoitit - et petihommia?


    • l,tolstoi

      kyllä,tanssimista

      • Mielikuvitusta lisää

        Älä vain sano, että miehet eivät mielestäsi voi tanssia keskenään... Heh! Ja rock-musiikki on Saatanasta. Kai?


    • c..

      Tuo tolstoille järjen puhuminen on vähän niinkuin hullua kuristaisi :) Hitto ku minuu jo naurattaa tän keilan paatos. Mutta hyvä juttu et tolstoin barrikadit missä hää mökeltää on vaan nää juorupalstat.

      PS. se on vaan ihan hyväntahtoinen tanssikisa. Jarppi taitaa voittaa.

      • Mielikuvitusta lisää

        Hyvin sanottu!

        Tämä oli vain kertakaikkisen älytön keskustelu vielä älyttömämmästä aiheesta, mutta antoi muutaman hauskan tauon muun kirjoitustyön oheen. Hullulla on halvat huvit ja niin pois päin. ;-)

        Kiivaana käynyt homokeskustelu tässä viestiketjussa loppuu tällä erää tähän. Terveisin "allekirjoittanut".


    • Puujalka.

      Kyseessä on viihde-ohjelma, ei tanssikilpailu.

    • no,gay

      no voi hitsin hitsi homot linnassa,
      kyllä veteraanit tykkää

    • Mielikuvitusta lisää

      Miten tuo linna liittyy edesmenneeseen TTK-kilpailuun?

    • no,gay

      no eikös siellä ollut joku ruskean reiän ritari,suomeksi homo

    • Mielikuvitusta lisää

      Niin?

      Linnassa taisi olla juuri niin monenlaista seksielämään edustettuna, kuin oli vieraitakin. Mutta kuten TTKanssassakaan, myöskään linnassassakaan ei ainakaan television kuvaruudulla vilahtanut muita kuin tanssivia pareja. Yhtään ruskeaa tai muunkaan väristä reikää ei näkynyt ainakaan silloin, kun itse satuin televisiota vilkaisemaan. Miksi siis edes vaivautua mainitsemaan mokomaa asiaa?

      No, annettakoon sinulle anteeksi! Taidat ajatuksissasi nojailla siihen naapurin kuuluisaan kolaan. Miten muuten voisit edes kuvitella pystyväsi pukemaan kolmeksi sanaksi sen, mitä kokonainen joukko ihan oikeita, aitoja yksilöitä ajattelee ja tuntee homoja tai mitään muutakaan kohtaan.

      Olisikohan jo aika antaa veteraaniemmekin olla ihan oikeita yksilöitä, koska sellaisia he todellakin ovat ja sellaisina heitä tulee kuunnella ja kunnioittaa. Mitä me jälkikasvu olemme laittamaan ajatuksia heidän suuhunsa?

      Paljon ikävämpää katseltavaa kuin satunnaiset tanssijat linnassa on veteraaneillekin varmasti se sotku, jonka ihan tavalliset, imatralaiset nuoret saavat aikaan esimerkiksi City-marketin edustalla. Jos joku kehittäisi natsamittarin, se varmasti rähjähtäisi koulun takapihalla, siis siinä City Marketia vastapäätä. Niiden roskien heittäminen roskakoriin onnistuisi varmasti paljon yksinkertaisemmin kuin homojen poistaminen maailmasta.

      Kannattaisi tuo maailman parannus aloittaa ihan tällaisista pienistä käytännön asioista, kuten roskat roskikseen käytännön harjoituksista.

    • sanallisesti :-)

      Yhdyn edelliseen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      192
      1368
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      903
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      862
    4. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      52
      761
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      758
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      253
      637
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      320
      614
    8. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      595
    9. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      589
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      584
    Aihe