eli mikä 2t kevari mahtaa olla tehokkain täystehoisena? paljon huiput ja minkä laiset huolto välit?
2t kevari.
mikä mikä
101457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Huoh..
Eiköhän nää oo jo miljoonaan kertaan sanottu, eli KTM, TM ja Fantic...
Huoltovälit on todella tiuhat ja bensaa kuluu niin s**tanasti, että pyörre näkyy tankin pohjalla...
Ei näköjään riittävän usein kun et itsekkään tiedä -.-
HM CR on tehokkain TT kevari mitä löytyy, tehdas lupaa sen 45hp TT:nä.
Sille jää Kotarit,Temmit,Husset,Gas gasit yms.
Vitun jonnet -.-
temmi mut huoltoväli on tiuha ja kuluttaa 15l/100km
vaihteisto öljyt vaihetaa 5min välei kisapiikeissä ja si mäntää 3h välein ja tehoo ei oo si ollenkaa ku kaveri meni varaderollaanki kisapiikin ohi kerran viivoissa ja si noi 2t piikit kuulemma lämpöleikkaa aika useesti koska unohetaan listä jäähytin nestettä tankkii
Kisalaitteissa öljyy ei noin nopeesti ikinä vaiheta, kisatki kestää paljon pidempään ku 5 minuuttia... Mäntä vaihetaan 10h välein jos on TODELLA kovaa ajoa.
Mistä 2t kisavehkeestä on muka kaveri menny Varaderolla ohi? Mahdotonta jos crossi ei oo ollu joku Samurai 50cc :D
2t leipoo yleensä kokemattomasta kuskista joka pitää kaasua koko ajan pohjassa... Itse pidän about 5-10 sekuntia maksimissaan kaasun pohjassa ja sitten höllään että kone saa voitelua.
Samurai 110cc, ei huoltovälejä, voit ostaa aina uuden. Kulutus 3l satasella.
Osta husse WR helvetisti tehoo ja jättää kotarit
Aprilia sx 125 on enemmä tehoo tt:n ku hussessa.
Puhut varmaa jostai katulaiskast sm:äst, SM ja WR on on eri asia tehoeroo niin saatanasti sm= katupeli wr= kisapeli