pienkonebensiini

elikkäs varastosta löytyy tollane 10 litra pienkonebensiini ongelman on se et ku on 2-tahti mopo niii ja se on 4-t se bensa nii et toimiikohan se siinä ??? vastauksiii nopeesti
65292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toimii, mutta vielä pidempään jos sekoitat siihen voiteluöljyä 2-4%

Äänestä

ei siihen tarvi mitään sekoittaa!!!

Äänestä

Kyllähän se pelaa, Mutta ei kauaa, Pitäisi lisätä voiteluöljyä noin 2-4% Luokkaa

Äänestä

Onko kyseisessä mopossa tuorevoitelu vai seosvoitelu? Jos tuorevoitelu, niin bensa menee ihan sellaisenaan. Jos seosvoitelu, niin lisää bensaan 2-tahtiöljyä mopon ohjekirjan neuvoma määrä ja sekoita bensa huolellisesti, sitten kaada tankkiin.

Äänestä

tuorevoitelu käytössä elik öljyt eri säiliööö

Äänestä
  • Sitten voit laittaa. se on vaan bensaa, jossa ei ole 2-tahtiöljyä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiire!!!!!!!!!1 kirjoitti:

elikkäs varastosta löytyy tollane 10 litra pienkonebensiini ongelman on se et ku on 2-tahti mopo niii ja se on 4-t se bensa nii et toimiikohan se siinä ??? vastauksiii nopeesti

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu