2. ketju paikkaa ykkösketjun, sillä se paranee, kun samat naamat jatkaa nimikkeenvaihdolla eteenpäin. Mikä muuttuu? Alaisesta tulee esimies. Ihan vaan tiedoksi, että noin homma ei ole toiminut missään, eikä toimi nytkään.
Kova on ollut kiire jakaa paikat ennen Jarvan asettumista johtajaksi, ilmeisesti siitä yksinkertaisesta syystä, että noita paikkoja ei olisi jaettu nyt paikkansa Ottaneille.
Kova on ollut kiire jakaa paikat ennen Jarvan asettumista johtajaksi, ilmeisesti siitä yksinkertaisesta syystä, että noita paikkoja ei olisi jaettu nyt paikkansa Ottaneille.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä kaupnkin hmmat ihan päin persuksia.
Olihan tuossa E-S:n kirjoituksessa kehuttu, kuinka hyvin täällä on asiat. Täällä myydään sitä sun tätä tuplasti enemmän kuin vastaavankokoisissa kaupungeissa ja jopa huomattavasti suuremmissakin kaupungeissa Suomessa.
Matkailijoita täällä käy myös niin ja niin paljon enemmän kuin keskimäärin ja plä plä plää.
Selvästi paistoi läpi, että tämä olisi näiden Kaupunkiyhtiöiden "nokkamiesten" ansiota.
Nämä luvut ovat vain siitä ansiosta, sillä Lpr sijaitsee sopivalla hollilla itänaapureihin nähden.
Nyt sitten jäädään odottamaan niitä loppuja Pietarilaisia, joita on noin 80 % Pietarin väestöstä, jotka eivät ole vielä täällä käyneet.
Jos nämä kaikki tulisivat käymään täällä ja toisivat rahansa tänne, niin mihin me mahtuisimme niiden rahojen kanssa.
Tosin nythän täällä ovat käyneet ne, joilla sitä rahaa on, ja tämä loppu porukka on tätä normaalia väestöä, joilla ei ole varaa tänne matkustaa, sillä he ovat rahansa tienanneet rehellisellä työllä, eli ovat suht varatonta väkeä. Myöskään tämä muutama kymmentuhantinen katulapsipoppoo tuskin tänne koskaan rantautuu, ellei Katainen ja Stubb käy kerimässä tuota piikkilanka-aitaa rullalle.
Silloinhan nämä katulapsetkin tänne pääsisivät, ja lisäisivät meidän rakennusbuumiamme, koska heillehän pitäisi kiireen vilkkaa saada lastenkoteja, joissa voisivat asustella.
Olisikohan sekin Kaupunkiyhtiöiden henkilöille hatun noston arvoinen teko.