Räkää saadaan taas ensi vuonna!

WAU,

Nyt voitte taas hengittää kaikki Kimittäjät, nyt se on totta. Pässinpää Kimi kuvittelee valloittavansa maailman keskikastin Renaultilla....jos nyt mahtuu vaan sinne kyytiin.
7315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Oikeasti mitä edes tiedät Kmimistä ja hänen tavoitteistaan ja kunnostaan?
Mutta ymmärtäähän sen kun provoilla pitää ,vaikka asiapohjaa/tukea omille jutuilleen ei ole...

Äänestä

On se vaan tuo kateus kova tauti. Voittaa kuulemma kiimankin.

Äänestä

Ensi vuonna se vasta nähdään. Renault ei ole tiiminä lähelleäkään sitä tasoa mitä se oli 2005-06 jolloin Alonso voitti kyseisten vuosien mestaruudet, mutta voimasuhteissa voi tapahtua talven aikana muutoksia. Säännöt muuttuvat ja toiset hyötyvät niistä enemmän kuin toiset. Toivottavasti Räikkönen pärjää. helppoa ei paluu tauon jälkeen ole niinkuin Schumacherin kohdalla nähdään ja radalla on liuta nuoria, innokkaita ja nopeita haastajia jotka vasta tavoittelevat suurta menestystä. He eivät vanhoja mestareita kumarra. Suomalainen tulevaisuus ykkösissä lepää kuitenkin bottaksen varassa. Jos hän pääsee ensi tai sitä seuraavana vuonna viimeistään ajamaan kilpaa ja vielä hyvällä autolla, kaikki voi olla mahdollista. Williams on saamassa ensi vuonna Renaultin tehdasmoottorit ja niinkuin historiasta tiedetään Williams ja Renault ovat olleet kova yhdistelmä. Ei tietysti tarkoita automaattisesti että Willimasin autot olisivat samssa iskussa kun 1997 jolloin Villeneuve voitti tallin viimeisen mestaruuden.

Äänestä

Kaikkien kivointa tässä Kimin paluussa onkin se miten Kimin arvostelijat saivat nyt oikein kunnolla turpiinsa :-) Häh hää, miltä tuntuu niellä tappion karvasta kalkkia saatanan kusipäät?

Katsokaas, muut tekevät mitä pystyvät mutta Kimi sen mitä haluaa. Kimi on tunnetuin suomalainen maailmalla ja maailman lahjakkain ja monipuolisin moottoriurheilija.

Äänestä

Olet toinen kotimainen kateellinen h...i.PelleAbba saa kyllä taputtelijoita!

Äänestä

Tosi jännää nähdä Kimiä F1:ssä ensi vuonna. On siitä sanottu jo monista suista, että on formulakuski.
Olis se ollut harmi, jos olisi päätynyt heittämään pyyhettä radalle tuskasena:-\
Onnea vaan säkillinen
Onko sitten nyt vielä parempi talli kuin edelliset?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PelleAbba kirjoitti:

WAU,

Nyt voitte taas hengittää kaikki Kimittäjät, nyt se on totta. Pässinpää Kimi kuvittelee valloittavansa maailman keskikastin Renaultilla....jos nyt mahtuu vaan sinne kyytiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu