Mua vituttaa kun ei ole vielä lunta maassa eikä edes kunnon pakkasia.
Ketä muuta vituttaa?
Ketä muuta vituttaa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ilmaston lämpeneminen vie meiltä lumet ja nyt euro menee päin persettä ja super lama tulossa.
Ei mee Suomella hyvin...
Oikeastaan ilmaston muutoksen ansiosta tänne tulee enemmän lunta kuin normisti. Ajankohta on vain muuttunut. Jos et viime talvena seurannut uutisia, niin välimeren maissa oli muutamia metrejä lunta.
Mua ketuttaa ainaki;C ois paljon kivempaa jos jo ois lunta ja vähäsen pakkasta!
TULIS JO TALVI NIIN PÄÄSIS PILKILLE
joo, kyllä tässä lunta ja miinuskelejä odotellaan...
pari kertaa jo maa mennyt valkeaksi ja ollu pakkasen puolella.
heti tuli joulusempi mieli. : )
ja tänään sitte sato vettä... >____<
marraskuun alussa kuulemma tavallisesti tullu lumi. ainaki Lapissa.
joulukuu lähestyy ja musta joulu uhkaa...
vaikuttaa jo konkreettisestikki siltä, että ilmaston lämpenemisessä on perää...
Nii-i. Ku vuosi sitte tähän aikaan oli ollu lunta parisen viikkoo ainaki... Jotenki se joulufiilis vaan tulee siit lumest ja pakkasest. Tulispa sitä edes vähän!!
Viime vuonna lunta tuli jo lokakuun puolessa välissä. Nyt on joulukuu, eikä vieläkään. Jouluaattona saattaa ripotella vähän lunta mutta päästään kuitenkin haravoimaan.
Sitä lunta me amiksen metallipuolella olevat ootamme kans;). kyllä se on nii mukavaa takaveto volvolla mennä pienessä laitamyötäsessä tähän tyyliin >>>
http://www.youtube.com/watch?v=cSpXv-ieLn4&feature=related ;)
Lumi on best 4-ever