MUSTA SAUNA

Haluan mökin saunan värjätä Supi-saunavahalla mustaksi, pitääkö vanhat panelit hioja ennen vahan laittoa?Onko olemassa mustaa levyä joka suojaa kiukaan yläpuolella olevaa kattoa kuumuudelta.Nyt katossa on vaalea ruma levy, joka ei käy väriltään uuteen saunaan.
2364
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kommentoi aloitusta


mökin akka kirjoitti:

Haluan mökin saunan värjätä Supi-saunavahalla mustaksi, pitääkö vanhat panelit hioja ennen vahan laittoa?Onko olemassa mustaa levyä joka suojaa kiukaan yläpuolella olevaa kattoa kuumuudelta.Nyt katossa on vaalea ruma levy, joka ei käy väriltään uuteen saunaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu