Mahtava mainos

Eräs mainostaa komeasti 123 000 eurolla taloussanomissa ja kauppalehdessä. On se kallista....
26747
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

123 jälkeen tulee numero 4.
(opetettiin apukoulussa)
Lopeta ihmettely!

Äänestä

Taitaa vaan olla että noilla mainoksilla ei saa kovin paljoa ainakaan asiakkaita............mutta jokainen tyylillään!

Äänestä

Ei taida olla äyrikalenteri?

Äänestä

Summa on muuten tällä hetkellä 191 000 ja vähän päälle. On pikkuisen jäänyt verot maksamatta kuin myös pankkilainat ja muut velat. Muuten näyttää hyvältä musta auto ja puku viimeisen päälle.

Äänestä

Eihän ne rahat ole hukkaan mennyt. Muutamat etelän matkat vuodessa ja useampi pitkä kylpyläloma. Pikku summa virkistäytymisestä, että jaksaa painaa pitkää päivää ja miettiä miten sais summaa nostettua yhteiskunnan piikkiin.

Äänestä

Kuka on ?? nimi ja kuva esille.

Äänestä
  • If......

    Äänestä

  • Not..... kirjoitti:

    If......

    Juuri se ....If......tein saman huomion, eli sieltä se nimikin sitten selviää.

    Äänestä

  • elämä on kirjoitti:

    Juuri se ....If......tein saman huomion, eli sieltä se nimikin sitten selviää.

    Pahus ku ei aukee noillakaan vinkeillä henkilöllisyys? paree vinkkejä??suomi on vapaa maa. saa kirjoitella nimillä ja kuvillakin.

    Äänestä

  • non problem! kirjoitti:

    Pahus ku ei aukee noillakaan vinkeillä henkilöllisyys? paree vinkkejä??suomi on vapaa maa. saa kirjoitella nimillä ja kuvillakin.

    Kurkista vaikka taloussanomien nettisivuille ja sieltä protestit keski-suomen alueelta, kyllä pitäis alkaa aueta.

    Äänestä

  • non problem! kirjoitti:

    Pahus ku ei aukee noillakaan vinkeillä henkilöllisyys? paree vinkkejä??suomi on vapaa maa. saa kirjoitella nimillä ja kuvillakin.

    Ex takuuparkki........

    Äänestä

Mika Salminen tj.

Äänestä
  • Onko sisaruksia vakuutusmeklarilla? ja missää bunkkaa?

    Äänestä

  • Joel mäkinen. kirjoitti:

    Onko sisaruksia vakuutusmeklarilla? ja missää bunkkaa?

    On ainakin yksi.

    Äänestä

Toisen kuolema ei siis ole toisen leipä.

Äänestä

Mitähän tuohon NYT sanois?"Kyläpoliisillakin" määrärahat vähissä; ))

Äänestä
  • Taitaa olla tuo "kyläpoliisifirma" myyty jo eteenpäin Parkkipatelle........

    Äänestä

  • Tosi on.... kirjoitti:

    Taitaa olla tuo "kyläpoliisifirma" myyty jo eteenpäin Parkkipatelle........

    Niin vissiin on. Melkoisen liukasliikkeinen...pakko olla, muuten alkaa maa jalkojen alla poltella..... Kuulin, että hänellä on taas uusi hieno titteli: myyntipäällikkö.

    Äänestä

Kannattaako noita vahingoniloisia kirjoituksia sepustella siitä, että joku on päässyt protestilistoille. Maksuhäiriöisiä on aina ollut ja aina tulee olemaan. Useat uskovat lainoja ottaessaan, että huomenna on rahaa, mutta tänäänei koskaan.

Äänestä
  • ...jos edes muutamasta kerrasta oppisi, mutta kun ei...jos olet valmis antamaan lainoja anteeksi kymmeniä tuhansia euroja, niin hyvä sitten... veikkaan, että suurin osa kirjoittajista ei ole vahingoniloisia, vaan vihaisia, kun toiset saa tehdä mitä haluaa ja muut tekee mitä täytyy.

    Äänestä

  • Ainahan on maksettav kirjoitti:

    ...jos edes muutamasta kerrasta oppisi, mutta kun ei...jos olet valmis antamaan lainoja anteeksi kymmeniä tuhansia euroja, niin hyvä sitten... veikkaan, että suurin osa kirjoittajista ei ole vahingoniloisia, vaan vihaisia, kun toiset saa tehdä mitä haluaa ja muut tekee mitä täytyy.

    Arvostetaan suomen ahkeria yrittäjiä. kannustetaan ja tuetaan. koska RAHA € on vain paperia! tsempillä mennään etiäpäin.

    Äänestä

Kiusaksi kateellisille että taisi velat jo mennä yhteiskunnan "piikkiin" vai olisiko ne ihan jopa maksettu :-)
Heh, melkosia urpoja työ rassukat ootte kun että yrityksen lopettamisesta mittään ymmärrä...

Äänestä

Salmisella oli Ky ei siis Oy eli ei yhtään liikemiehen vikaa,sen verta ymmärrän.

Äänestä
  • Vakuutusmyynti oli Oy, käyppä pöllö tarkistaa... Ja mitä väliä sillä enää on muutenkaan :-)

    Äänestä

  • TosiUskovainen kirjoitti:

    Vakuutusmyynti oli Oy, käyppä pöllö tarkistaa... Ja mitä väliä sillä enää on muutenkaan :-)

    hyvät rahat kaveri kääri itelleen, onnittelut. bisnes on bisnestä.

    Äänestä

Nokian mainokset ei ainakaa tehoo enää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Imettelijä kirjoitti:

Eräs mainostaa komeasti 123 000 eurolla taloussanomissa ja kauppalehdessä. On se kallista....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu