Beruwala ja Galle -kokemuksia?

Matkalle

Ollaan lähdössä helmikuussa muutaman viikon matkalle Sri Lankaan johonkin Colombon eteläpuolen alueille. Eniten kiinnostaisi kuulla kommentteja Beruwalasta ja Gallesta.

Lähinnä siitä, löytyykö hienoja ja siistejä rantoja joissa voi snorklailla, sukeltaa, surfata? Gallen lähellä Unawatuna ilmeisesti parhaita rantoja sillä alueella? Vai onko siinä ihan Gallen edustalla mitään rantaa? Minkälaisia Beruwalan rannat, onko pinnan alla jotain mielenkiintoista nähtävää?

Jonkinlaisena hyvän ruuan ystävänä kiinnostaa myös, että minkälaista on ruokaravintolatarjonta hotellien ulkopuolella? Hyvä ruokahan on tietysti makuasia, mutta jokunen All Inclusive-hotellien ruokapettymys on takana ja lähinnä paikallisen kilpailun puutteen takia. Ei kiinnostaisi syödä pelkästään hotellien ravintoloissa vaan kokeilla eri ravintoloita myös hotellien ulkopuolella.

0

457

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

        Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
        Maailman menoa
        91
        2551
      2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

        Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
        Ikävä
        67
        1475
      3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

        Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
        Maailman menoa
        86
        1467
      4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

        Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
        Maailman menoa
        13
        1208
      5. Miks me oikein

        Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
        Ikävä
        81
        943
      6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

        Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
        Kuhmo
        16
        930
      7. Ratikka Turkuun

        Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
        Turku
        110
        830
      8. Miehet trikoissaan

        On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
        Suomussalmi
        39
        828
      9. Nainen, mikset lähetä

        miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
        Ikävä
        54
        793
      10. Rakastan sinua

        Yhä.
        Ikävä
        30
        726
      Aihe