Renault.....huono autoko

Renault.............

Nämä Renaultin vikojen valittajat voisivat jo lopettaa valittamisen ja ostaa uuden auton jos ei miellytä, ja sitten siirtyä sitä uutta merkkiä parjaamaan. Kyllä se auton toimivuus on paljon kiinni omistajasta, ja käytetyssä etenkin edellisestä omistajasta, miten pitänyt autoaan. Ei ole automerkin vika jos edellinen omistaja on ollut ymmärtämätön tolvana joka vain ajaa, ja sitäkin miten sattuu. En sano etteikö Rellussa koskaan "vikoja" ole, mutta niitä on samalla tavalla joka autossa. En ala itkemään auoista joita on ollut että, Skoda on huono auto kun siitä meni kytkin 270tkm jälkeen, tai kun oli Ford josta meni kytkin 120 tuhannessa, tai nyt ei joku nippeli toimi ym. Voi voi.....Renault on auto siinä missä moni muukin, jos ei hieman jopa parempi. Valittaahan aina voi, mutta ennen sitä pitäisi katsoa peiliin, josko siellä olisi se suurin vika.

13

818

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meksu ykkönen

      Nykyautoissa on paljon osia ja järjestelmiä joilla ei ole mitään tekemistä itse automerkin kanssa. Osat ja järjestelmät tulevat suurilta alihankkijoilta ja samoja osia saattaa löytyä eri merkeistä.

      Auton huoltaminen, sekä tietysti se miten autoa kohtelee, vaikuttaa paljon siihen kuinka auto kestää. Kaiken saa hajalle jos haluaa. Toki on sellaisia vikoja joihin itse ei voi vaikuttaa.

      Omassa vm.2001 meganessa ollut kaksi isompaa vikaa. Molemmat hajonneet osat saksalaisia, Boschin bensapumppu ja Ate´n ABS-anturi. Siis ranskalaiset autot on paskoja ;)

      • Lagu 2000

        Kummassakin edellisessä kirjoituksessa on totuuden jyvä kyllä se Rellu kestää
        siinä kun mikä tahansa muu merkki ja jopa paremmin jos pitää autoa hyvin eikä
        revi turhaan sekä tekee huollot ajallaan, ja ei osta sarjan alku vaan loppupään
        auto jolloin ne lastentaudit ovat jo ohi, kuluvat osat löytyy joka automerkistä.


    • tojo

      Ei kestä rellu siltikään, tiedät sen. Voisit jo käydä siellä toyota-autotalossa vierailulla kun toyotan sivutkin niin kiinnostaa.

    • renault-huono auto

      Jatkakaa vaan rellu-miehet samaan malliin, näitä juttuja hauska lukea ja riittää muilla nauramista.

    • romu mikä romu

      Saahan renaultista reen kun pistää jalakset alle. Ei sitä kehtaa kyllä missään käyttää mutta silti. KAMALAN NÄKÖSIÄ.

    • Jaa no...

      Rellut on nättejä kun pienet porsaat

    • romujaromu??

      Näistä ulkonäkö asioista tuskin on yhtä ja ainoaa oikeaa näkökulmaa. Toisen mielestä kamala, toisen mielestä hyvä. Oma näkemys jokaiselle suotakoon. Sinun muijasi on jonkun mielestä kamalan näköinen, vaikka itse pidätkin sitä hyvän näköisenä,(romu mikä romu).
      Tässä maailmassa on paljon muutakin hyvännäköistä kuin vain yksi tai kaksi asiaa. Niitä on opittava vain katsomaan useasta eri näkökulmasta.

    • olikohan näin??

      Hei. katsoitkohan nyt ihan oikein päin tuon ruostumisalttius tilaston.

      Olisikohan se ollut kuitenkin niin, että iso liuta Relluja oli sieltä parhaasta päästä.

      Eli hieman enemmän tarkkaavaisuutta tilastojen luentaan, ennen kuin lähdetään tuomitsemaan.

    • Näin on

      Ei auta tilastot, ruostuu renu siltikin. Paska mikä paska.

      • '

        Taas siellä on jonkun tojo-miehen toijota pajalla, kun katkerana tullaan tänne kirjottelemaan älyttömyyksiä. Varmaan joku niistä lukematomista takaisinkutsuista


      • haise pahalle
        ' kirjoitti:

        Taas siellä on jonkun tojo-miehen toijota pajalla, kun katkerana tullaan tänne kirjottelemaan älyttömyyksiä. Varmaan joku niistä lukematomista takaisinkutsuista

        Yhtä tyhmä oot kun sitikkapalstan pojat. Ei voi mitään. Eikö sanavarastoon mahdu muita automerkkejä kun toyota?


      • Clio williams
        haise pahalle kirjoitti:

        Yhtä tyhmä oot kun sitikkapalstan pojat. Ei voi mitään. Eikö sanavarastoon mahdu muita automerkkejä kun toyota?

        Olisi upeaa omistaa ranskalaisia v 1961-74. Ja mm renuja. Citikoita ja simcoja. Renuja. Ja citikoita. Pösöjä


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      79
      1877
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1202
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      954
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      200
      879
    5. 85
      723
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      65
      710
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      210
      674
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      637
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      618
    10. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      574
    11. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      571
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      548
    13. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    14. Minä vuonna olet syntynyt?

      😊
      Ikävä
      36
      514
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      442
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    18. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    19. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      12
      408
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      408
    Aihe