Millainen aamiainen?

Prahan musiikki soi

Booking comin Hotelli Brezina Pensionin esittelyssä kerrotaan aamupalan sisältyvän hintaan. Samalla kerrotaan aamiainen tarjottavan eri hintaan viereisessä rakennuksessa, joka ei ole osa hotellia. Mistä tämä ristikkäinen info johtuu? Vai onko niin - kuten ajattelen - että hotellissa tarjotaan petit dejeune, toiselta nimeltään mannermainen kevyt aamiainen ja paremman saa ostamalla eri yrittäjältä. Tietääkö kukaan puffetin hintaa?

Kiittäen matkaa suunnitteleva

1

451

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juuri käynyt

      Kun majapaikka on pension, siinä on vain vaatimaton aamiainen. Mitä sitten maksaa parempi aamiainen, sitähän ei voi tietää. Aamiainen on suoraan suhteessa huoneen hintaan eli meillä oli "kunnon hotelli", full breakfast ja se on todella runsas. Info ei ole ristikkäistä vaan täysin selvä asia. Hinnat vaihtelevat paikasta toiseen, ei sitä voi edes arvailla. Käteintä on ottaa hotelli, silloin aamianen useimmiten sisältyy hintaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2503
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1455
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      84
      1378
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      11
      1192
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      923
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      900
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      33
      773
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      773
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      771
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe