täytyykö nokia ovi suite ladata koneelle? eli voiko ohjelma olla koneella jos sitä ei kukaan ole siihen ladannut?
nokia ovi suite?
nokianc5-03 omistaja
8190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nokia Ovi suitea ei kannata enää asentaa koneelle, koska siitä on uusi parempi versio saatavilla täältä: http://nds1.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_Suite_webinstaller_ALL.exe
Ohjelma ei voi olla koneella valmiina, vaan se pitää asentaa. ( Ellei kyseessä ole Nokian valmistama mini-läppäri)
maksaako ohjelman käyttö?
Ohjelman käyttö ei maksa mitään ( Paitsi mahdolliset nettikulut).
okei hyvä nyt oon taas astetta visaampi :D
Nokia Suiten käyttäminen on helppoa. Ensiksi se ladataan tuolta sivulta koneelle ja sen jälkeen asennetaan. Sitten kytke puhelin tietokoneeseen usb kaapelilla, niin Nokia suite asentaa puhelimen ajurit koneelle.
pitää koittaa! vielä semmonen kysymys että onko wlanin käyttö ilmaista jos käyttää omaa langatonta verkkoa?
Oman wlan verkon käyttäminen on täysin ilmaista. ( Wlan yhteys kannattaa suojata hyvin, sillä muuten naapurit voivat käyttää yhteyttäsi ilmaiseksi ja näin hidastaa sitä).
Jos käytät kännykälläs wlania niin se maksaa!