Suomalaisen pojan nimeksi

Pedro vai Petro? Mikä toinen nimi sopisi hyvin?
8571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Niin ainaki kavereilla riittää hauskaa...

Äänestä

Petro Patrik

Äänestä

Pedro ... Petro???

Taitaa olla kyse Espanjan hidalgon jälkeläisestä.

Äänestä
  • En kyllä pidä kummastakaan nimestä, en sitten pätkääkään! Mutta jos kerran itse pidät niin toiseksi nimeksi sopisi Samuel. (jotain pehmeää ja kaunistakin nimessä pitää olla)
    D:llä.
    Eli siis Pedro on mielestäni parempi, mutta Jetro olisi vieläkin parempi!
    Tässä mun mielipide!

    Äänestä

  • Jäljellä ovat vielä mm. Hetro, Letro ja Metro.

    On kummaa tuo espanjalaisten nimien apinointi. Milloin on Jose, nyt on Pedro.

    Kukaan ei liene ehdottanut vielä nimeä Jesus, joka myös on espanjalainen nimi.

    Äänestä

NICOLAS

Äänestä

Pedro Andrei
pedro julius
pedro marius
pedro oliver
pedro juhana

Äänestä

Petro Mikael
Petro Juhana
Petro Aaron
Petro Joakim
Petro Samuel

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku kirjoitti:

Pedro vai Petro? Mikä toinen nimi sopisi hyvin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu