onko noissa paljonkin eroa?
jos ipad1 3g 64 malli maksaa alle 500e ja saman mallin 2 versio vähä alle 800e niin saako tossa uudemmassa mallissa rahoille niin paljon vastinetta et kannattaa ostaa
tietty ipad2 3g 16 olis sit vaihto ehto hinnan puolesta myös
käyttö lähinnä surffailua mut voi olla jotain muutaki kun keksii mihin kaikkeen sillä pystyy
eli kertokaa viisaammat minkä noista itse ostaisitte
ipad 1 vai 2
4
410
Vastaukset
- 1stMacFinn
Jos itse olisin nyt valintatilanteessa, ottaisin iPad 2:n. Se on aika paljon nopeampi kuin vanha malli.
- Ipaddari
Ottaisin (ja olen jo ottanutkin) ilman muuta kakkosen. Se on nopein saatavissa oleva, ja ainakin navigointitoiminnot näyttävät pelaavan loistavasti.
Siitä huolimatta, että myyjät eivät ole edes vihjaisseet, se näyttää sisältävän myöskin GPS sirun, mikä merkitsee sitä että paiallistaminen onnistuu joissakin oloissa ilman 3G- tai wlan-yhteyttäkin. Siis tämän olen itse kokeillut, ja surfailemalla sain selville että on sen jotkut muutkin huomanneet :)
Itse otin vekottimen Soneralta 60 kk. maksuajalla, hinnaksi tulee € 700, ja kuukausimaksu oli jokatapauksessa pienempi kuin mitä Elisan Galaxyssa jonka saa 2 v maksuajalla.
Olen tullut siihen tulokseen, että on mielekästä ottaa kaikkein viimeinen kehitelmä kun meinaa kolmekin vuotta pitää, koska silloin se on jokatapuksessa vanhentunut.
Vaikka ostaa käteiselläkin (mikä ei kannata koska ei tule halvemmaksi) niin tuskin sitä aivan heti tulee heivattua ... - macpadapple
Itselläni on iPad 2, ja siihen olen erittäin tyytyväinen. Minun mielestäni jopa parempi valinta kuin ensimmäinen iPad. iPad 2 on myös ohuempi, kevyempi ja näyttö on suurempi. Sitä on helppo käyttää, eikä se paina paljoa. Toki ensimmäinenkin vaihtoehto on hyvä, ja halvempi, valitsette sitten joko rahatilanteen tai oman mielen mukaan. Ykköseenhän ei tuota kätevää Smart Coveria saa, joka siis suojaa sen näyttöä mukavasti pölyltä ja turhilta pieniltä naarmuilta. Ykkösessä sen sijaan on silikoonisuoja, mikä on ruma, myöskin vanhanaikainen. Smart Cover toimii magneetilla, ja sen tukeen voi asettaa iPadin, vähän niinkuin pystyasentoon.
Itse minun mielestäni siis iPad 2 on paljon oivempi valinta. - Sontaa
EI KUMPAAKAAN! herran jesta!
ei mitään missä on omenan kuva!
pelkää Lagaamista se olis.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083