xbox 360 vai playstation 3

mökkelimies

eli kumpi konsoli kannattaisi ostaa hinnalla ei ole väliä eikä sillä että xboxin netti maksaa. tykkään pelata enimmäkseen sota ja ajo pelejä elikkä kumpaa konsolia suosittelette????

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pojalleostamassa

      Olen pohtinut samaa, ja moni on suositellut xboxia parempana ajo-ja sotapeleille. Tai kuulemma lähinnä se ohjain on parempi noita pelejä ajatellen. Kuulopuhetta siis, mutta useammalta eri henkilöltä kuultua..

    • kyllä, näin on

      Xbox on parempi peleissä. mutta ps3 on muuten viihdekeskuksena vähän parempi. mut suosittelen xboxii, se on halvempikin (muuten ei xboxin netti maksa jos et osta gold-jäsenyyttä, ja kyllä se toimii ilman goldiakin)

    • P3S

      Ps3 oli oma valinta. Blu-ray soitinta en omistanut, niin tässähän se tuli samalla, x-boxissa ei blu-ray asemaa ole.
      Toinen syy on, etten ikinä oikein tullut x-box ohjaimen kanssa toimeen, mutta kyllähän siihen tottuu, vaikka epämääräisen näköinen onkin. X-box ohjaimeen täytyy myös erikseen ostaa akku, jos ei halua pattereita vaihdella, ps3 ohjain on aina akullinen.

      Kaikki konsoli pelit mitä olen itse halunnut on löytynyt ps3:lle, joten omalla kohdallani olen ollut kaikkeen tyytyväinen, mutta kannattaa itse katsoa peli tarjonta, kaikki pelit eivät ole kummallekkin konsolille!

      Ps3 on myös raudaltaan tehokkaampi, tosin kaikki resurssit ei ole käytössä vielä nyky aikana, mutta hyvähän se on, että on mitä käyttää sitten kun niitä tehoja tarvitsee.
      Sonyn tuotokselle annan siis ääneni, toivottavasti päädyt itsellesi oikeaan ratkaisuun!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10865
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8117
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      131
      3593
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3504
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2489
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      1981
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1766
    Aihe