xbox 360 vai playstation 3

mökkelimies

eli kumpi konsoli kannattaisi ostaa hinnalla ei ole väliä eikä sillä että xboxin netti maksaa. tykkään pelata enimmäkseen sota ja ajo pelejä elikkä kumpaa konsolia suosittelette????

3

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pojalleostamassa

      Olen pohtinut samaa, ja moni on suositellut xboxia parempana ajo-ja sotapeleille. Tai kuulemma lähinnä se ohjain on parempi noita pelejä ajatellen. Kuulopuhetta siis, mutta useammalta eri henkilöltä kuultua..

    • kyllä, näin on

      Xbox on parempi peleissä. mutta ps3 on muuten viihdekeskuksena vähän parempi. mut suosittelen xboxii, se on halvempikin (muuten ei xboxin netti maksa jos et osta gold-jäsenyyttä, ja kyllä se toimii ilman goldiakin)

    • P3S

      Ps3 oli oma valinta. Blu-ray soitinta en omistanut, niin tässähän se tuli samalla, x-boxissa ei blu-ray asemaa ole.
      Toinen syy on, etten ikinä oikein tullut x-box ohjaimen kanssa toimeen, mutta kyllähän siihen tottuu, vaikka epämääräisen näköinen onkin. X-box ohjaimeen täytyy myös erikseen ostaa akku, jos ei halua pattereita vaihdella, ps3 ohjain on aina akullinen.

      Kaikki konsoli pelit mitä olen itse halunnut on löytynyt ps3:lle, joten omalla kohdallani olen ollut kaikkeen tyytyväinen, mutta kannattaa itse katsoa peli tarjonta, kaikki pelit eivät ole kummallekkin konsolille!

      Ps3 on myös raudaltaan tehokkaampi, tosin kaikki resurssit ei ole käytössä vielä nyky aikana, mutta hyvähän se on, että on mitä käyttää sitten kun niitä tehoja tarvitsee.
      Sonyn tuotokselle annan siis ääneni, toivottavasti päädyt itsellesi oikeaan ratkaisuun!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla

      Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2
      Mikkeli
      92
      2462
    2. Mistä löytää kadonnut motivaatio?

      Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että
      Sinkut
      141
      2238
    3. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      13
      2058
    4. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      171
      1560
    5. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      138
      1267
    6. Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...

      Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä
      Ikävä
      193
      888
    7. Mikä estää?

      tapaamisen, suhteen aloittamisen?
      Ikävä
      85
      886
    8. Mitä jos saisit selville

      että kaivattusi tekee susta pilaa?
      Ikävä
      174
      846
    9. Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri

      Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala
      Maailman menoa
      451
      796
    10. Mitä ajattelit ensimmäisenä kun

      näit kaivattusi ekaa kertaa?
      Ikävä
      52
      684
    Aihe