Tuotanto laittoi tarkoituksella Sebastianille benin %määrän , koska ei todellakaan halunnut Sebastianin voittavan. sebastian ei todellakaan olisi äänestyksen perusteella pudonnut, koska joka ikinen kerta oli saanut eniten taloon jäävän pisteitä. KUINKA EPÄREHELLINEN TUOTANTO ON, NÄINHÄN SE ON KYLLÄ OLLUT AIEMMINKIN JA KUNON NOINKIN SUURESTA RAHAPALKINNOSTA KYSYMYS, NIIN SUOM,EN LAKIEN MUKAAN PITÄISI OLLA VIRALLINEN VALVOJA ÄÄNESTYKSEN TULOSTEN VAÄVOJAKSI. SELLAINEN JOKA EI OTA LAHJUKSIA VASTAAN TULOKSEN MANIPULOIMISEKSI. Sebastin oli ainut älykäs, sivistynyt ja esimerkillinen asukas talossa. No, Räisänen on tyypillinen suomalainen, joten hän ei kunnioita hyviä tapoja, sivistyneisyyttä, esimerkillisyyttä. Ohjelmaa ovat katsoneet alaikäiset, joten se alkoholin käyttö ohjelmassa on ollut huono esimerkki nuorisolle. Antakoon JUMALA ankaran käden käydä vääryydestä.
Vastaukset 10
- Lue uutisia.
Ei ei ja ei.
Se ei ole mitenkään manipuloitu vaan ihan äänestäjien oma moka, usko pois. - 36
Minun mieleestä Sebastian putoaminen oli Tuotantoyhtiön vika. Typeräkin sen ymmärtää. Kaksi putoamisuhan alla olevaa sai runsaasti äänia viimeiesten minuuttien aikana ja Sebastian fanit luottivat että Sebastianin johtoasema riittää. Ohjelman aikana Tanja ja Ben olisivat pudonneet useiat kertoja ja Sebestian muistaakseni vai kahdestipari Se jo todistaa Sebastianin huomattavasti laajemman suosion. MTV kerää vaan rahaa äänestäjilta ja vedättää samalla heitä En ole uskossa mutta olisin suonut todella voiton fiksulle ja mukavalle Sebastianille. Seksiä ja alkoholin käyttöä on muutenkin talossa ihan liikaa. MTV kerää rahaa äänestäjilta ja vedättää samalla heitä. Taidan katsoa tästä lähtien vain Ylen kanavia!!
- Pieleenmennyt bb
Ohjelma oli silloin vielä rehellinen kun bb.voittajina olivat Annika ja Aso.
He olivat sellaisia joiden voittoa kannatti katsojatkin.
Nyt bb:sa on ollut ihan onnettomia ja mitäänsanomattomia tyyppejä, joista ei yhtäkään voi leipoa voittajaa.Ainoa joka olisi ollut jotain poistettiin.
Sebastian oli värikäs ja erilainen persoona. - GG
Seb oli liiankin kauan talossa feikkailemassa.Eiköhän Jumalalla ole tärkeämpääkin tekemistä kuin BB:n äänestystulos.
- 21
Ei Jumala ja Jeesus pysty vaikuttamaan äänestystuloksiin. Se olisi ihme. Ainoat ihmeet, joita he tekevät nykyisin, ovat kuviot paahtoleivissä tai ladonovissa.
- 4711
Kuka on tai oli Ladonov?
- 21
Sebastian olisi ollut ylivoimainen voittaja kaikilla mittareilla, jos hän olisi malttanut pitää päänsä kylmänä äänestyksen loppuun saakka ja pidättäytynyt jeesustelusta ja ylimielisyydestä. Näin ei kuitenkaan käynyt ja selväjärkiset äänestäjät lakkasivat äänestämästä Sebastiania juuri siinä vaiheessa, kun puhelinääniä olisi eniten tarvittu.
- Uskokaa pois!
Sebastianhan väitti ettei ollut talossa rahan takia. Mitä porukat märisee. Oli oikein ettei voittanut kun ei edes halunnut rahoja, omien sanojensa mukaan.
Sebastianhan oli kaikkien mielestä niin niin rehellinen, niin rehellinen ettei kertonut seurustelustaankaan, joten pakkohan tämä rahajuttukin on uskoa. - En usko pois!
Uskokaa pois! kirjoitti:
Sebastianhan väitti ettei ollut talossa rahan takia. Mitä porukat märisee. Oli oikein ettei voittanut kun ei edes halunnut rahoja, omien sanojensa mukaan.
Sebastianhan oli kaikkien mielestä niin niin rehellinen, niin rehellinen ettei kertonut seurustelustaankaan, joten pakkohan tämä rahajuttukin on uskoa.Seurusteletko sinä sitten Sepun kanssa kun niin varmasti tiedät?
Sepu selitti ummet ja lammet asioista joista hänellä oli vain erilaisia luuloja. - 11+9
En usko pois! kirjoitti:
Seurusteletko sinä sitten Sepun kanssa kun niin varmasti tiedät?
Sepu selitti ummet ja lammet asioista joista hänellä oli vain erilaisia luuloja.Muistakaa, että Sebu osaa puhua kielillä ja ymmärtää taivaan salaista kieltä (omien puheidensa mukaan)! Siihen ei moni pysty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53887
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik31532Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 73446
- 33425
- 37416