Myydään laika!

laikakoira

Luopuisimme 5-v narttu länsisiperianlaikastamme jo ennen joulua, koska ei ole jouluksi paikkaa (olemme nuoria ja menemme kotiin, eikä tule toimeen kissan kanssa siellä). Myös sairauteni luopumisen syynä. Koira on rauhallinen ja hiljainen, en tiedä miten metsällä toimii, kun emme itse ole käyttäneet. Rouvalla on ollut pentueita joissa on joukossa toimivia metsäkavereita. Ottakaa yteyttä osoitteeseen [email protected] niin saatte lisätietoja :)

5

856

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja taas yllätys

      olette vastuuttomia kiran omistajia jos luovutte koirasta "kun ei tule toimeen kissasn kanssa"

    • laikakoira

      Eli meidän täytyisi mieluummin luopua kaikista kissoistamme, ettei koira pääsisi syömään niitä?
      Luopumisen syynä on muutakin, mitä en halua kertoa kelle tahansa tällaisella palstalla, vaan vain heille ketkä haluaisivat kuulla enemmän tapauksesta.

      • parasta kertoa nyt

        "Luopumisen syynä on muutakin, mitä en halua kertoa kelle tahansa tällaisella palstalla, vaan vain heille ketkä haluaisivat kuulla enemmän tapauksesta. "

        -Kannattaa kertoa nyt heti, sillä kukaan tuskin haluaa koiraanne, kun tuon tekstin perusteella se vaikuttaa jotenkin luonnevikaiselta. Mistä muusta syystä koiranne joutuu vaihtamaan kotia ? Kukaan ei varmasti halua ruveta turhaan kirjoittelemaan joitain sähköpostiviestejä, vaan haluavat koiran esiteltävän nyt, kuten miksi siitä joudutte luopumaan. Muutenkin kuulostaa epäilyttävältä, kun aluksi mainitsit vain yhden kissan (et kirjoittanut monikossa) olevan syynä koirasta luopumiseen, eli vähättelit tapausta.


    • nikeo

      Täällä muitakin koiran myynti-ilmoja joissa myydään koiria vielä heppoisimmillakin perusteilla.. Tiiän millaista on jos koirasta täytyy luopua, eikä se kaikille kuulu, minkä vuoksi sellaisen päätöksen joutuu tekemään.

    • melkein jo meinasin

      Mielelläni ottaisin koiranne, mutta minullakin on kissoja :( Täytyy etsiä muualta kodinvaihtajakoiraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5831
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4565
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4332
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4121
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3710
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      61
      3235
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2423
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      35
      2329
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2069
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      12
      1162
    Aihe