Mulla on creative maailma jossa oon rakennellu ison kylän ja kaikkee epämäärästä ja olen huomannut että maailmaani tulee vähän väliä isoja ja syviä 40x40 - 44x44 aukkoja joiden pohjalla on vettä, jos aukkojen seinustassa on luolia, vesi ei valu niihin vaan pysyy kuin jää lasissa aukot tuhoavat kaiken päältään eikä siis niiden päällä ole mitään puita yms., niitä on alkanut hiljakseen tulemaan vain lähemmäs ja lähemmäs ja pelkään, että ne tuhoisivat kyläni ja kaikki rakennelmani, niitä voi kyllä peittää mutta en jaksa koko aikaani minecraftissa vain peittää aukkoja joita kuitenkin tulee vain lisää. Mitä voisin tehdä jos en halua poistaa tallennusta?
Auttakaa please nopeesti!
Minecraft bugi?
LakanaKana
6
412
Vastaukset
- Paveseikkailija
ne on chunck erroreja?
- O.O.§
kokeile poistaa minecraft ja ladata uudelleen, tai sitten kokeilet poistaa minecraftin silleen että saat sun servut säilytettyä.. En tiiä toimiiko mut aina voi yrittää
- sd
mulla on bugi jossa mun skini ei näy
- Lataa..lataa...
sd... SE EI OO BUGI VAAN SUN KONEES LATAA SITÄ SKINII oota vähän aikaa niin alkaa näkyy..
- jujiuhiuh
mulla on bugi jossa kaikki lukee hunosti ja kun yitän pelaa niin maailmassa ei näy mitään
- Anonyymi
No se on CHUNK error hae netistä sielt löytyy lisätietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja16322123Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant658786Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va646192SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1785802Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3145252Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot294816HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.794422Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm804231"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153760Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.192894