Avastin varoitus system32/drivers/sfloppy.sys

Juuri tärähti Avastin varoitus Rootkitistä yllämainitussa tiedostossa.
Se näyttää olevan väärä varoitus Avastin foorumin mukaan

http://forum.avast.com/index.php?topic=89963.0
2301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niin tuli minullekin. Asensin winukan uudelleen. Eipä näy enää.

Äänestä
  • Windows on syytäkin parin vuoden välein asentaa uudelleen.
    Saa paljon virkeämmän pelin. Ei siis paha ratkaisu...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


9876. kirjoitti:

Juuri tärähti Avastin varoitus Rootkitistä yllämainitussa tiedostossa.
Se näyttää olevan väärä varoitus Avastin foorumin mukaan

http://forum.avast.com/index.php?topic=89963.0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu