1.0 karvalakkimalli 2003 90 000 km ajettu.
Yariksen vaihtoarvo
12
510
Vastaukset
- muutama tonni
Arvo on jo sen verran lähellä nollaa, että lähinnä vaihtoarvo riippuu vaihdokin hinnassa olevasta ilmasta.
- neljä tonnia
Muissa vastaavissa pikkuautoissa 2000 olisi lähellä totuutta, mutta Yariksesta saa sen 4000 näkemättäkin. Tämäkös kateellisia harmittaa.
- Einonkin veli
neljä tonnia kirjoitti:
Muissa vastaavissa pikkuautoissa 2000 olisi lähellä totuutta, mutta Yariksesta saa sen 4000 näkemättäkin. Tämäkös kateellisia harmittaa.
Olet totuuden mies! Kyseessähän on uusi muoti, eli pyritään tarjoamaan mahdollisimman paljon Yariksesta, näkemättä sitä. Ei kannata luopua omastaan ilmaiseksi, kun näkemättäkin saa jo enemmän.
- Utelias GLS
Einonkin veli kirjoitti:
Olet totuuden mies! Kyseessähän on uusi muoti, eli pyritään tarjoamaan mahdollisimman paljon Yariksesta, näkemättä sitä. Ei kannata luopua omastaan ilmaiseksi, kun näkemättäkin saa jo enemmän.
Paljon pitää tarjota näkemättä, että omistaja myy?
- kaffeeet
iso kahvi ja voipulla tarjottu
- spedet hiljaa
Myyntihinta näyttää olevan keskimäärin n. 5000 ja pitäisi kyllä saada noin vähän ajetusta 4500 jos vaihtaa uudehkoon. Pohjoisempana myyntihinta voi olla jopa 8000 Euroa, että kannattaisi käydä myymässä siellä jos ei ole sielläpäin. 2000 voitto helposti.
- Vm 2000
Juuri myytiin vm 2000 mallin Yaris ajettu 63000 km, 1 litran bensiinikoneella. Virheetön matallihohtosininen.
Siitä olisi varmaan voinut pyytää ainakin 6000 euroa, mutta eipä noin pienimoottorinen ole kelpoinen kuin kaupungissa ja pienillä matkoilla.
Kyllä siitä muutama tonni tuli, mutta vuosimalli vaikuttaa paljon vaikka oli käytännössä yksilö. - autoileva miesten mi
JULISTUS
Tässä tulee Toyotan ylivoima esiin.
Yariksen hinta 8000€. Kyseessä jokin muu auto, hinta 2000€.
PISTE.- Hinta kohalleen
Korjaahan äkkiä tuo provosi: pitää olla ainakin 10 000 euroa Yariksesta vähintään. Ja korkeintaan 5 euroa, mielellään nolla euroa, siitä muusta autosta. Tai muuten pois tästä keskustelusta.
- tietoo..
Hinta kohalleen kirjoitti:
Korjaahan äkkiä tuo provosi: pitää olla ainakin 10 000 euroa Yariksesta vähintään. Ja korkeintaan 5 euroa, mielellään nolla euroa, siitä muusta autosta. Tai muuten pois tästä keskustelusta.
Ei hinta voi kymppiä olla, koska uusi halvin maksaa 14000. Miettisit mitä kirjoitat.
- autoliikkeen mies
Kuulkaahan autoliikkeitä lähellä olevan asiantuntijan näkemys.
Kyllähän nyt hyvinpidetystä ja merkkihuolletusta Toyota Yariksesta saa karvalakkimallisenakin ja 90 000 ajokilometrin jälkeen pienimmällä moottorillakin arviolta 120 % alkuperäisestä myyntihinnasta. Nykyinen downsizing-trendi ja Toyotan maine markkinoiden tyylikkäimpänä ja varmimpana, laadultaan ylivertaisena automerkkinä nostaa maltillisen kokoisten kulkineiden hintoja pilviin. Yaris on nykyään parempi sijoitus kuin mieto pyramidihuijaus.- Nytten se sitten
Vihdoin alkavat käydä maaseutuäijien jutut toteen kun meuhkaavat, että se heidän tojodansa hinta vain koko ajan nousee siellä suulissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2085441SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784429Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.803178SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2392600Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1342391Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur971754Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2441387Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49985- 62906
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall27904