sökönä

KOvalevy hajonnut lopullisesti. Sähköpiikin takia, oikein tuli savua. Uusi xp jo laitettu. Mitä mahdollisuuksia saada tiedostot ja kuvat takaisin?
Onneksi ei kaikki mennyt, siis kopiotu osa kuvista.
Mutta meni niin paljon että hirvittää.
1211
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yritä hommata käytetty täysin vastaava ja siirrä siitä elektroniikka tähän hajonneen tilalle. Eti vaikka huutonetistä. Sit tietysy voit myydä kovon sen jälkeen tai pitää ite.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rappi kirjoitti:

KOvalevy hajonnut lopullisesti. Sähköpiikin takia, oikein tuli savua. Uusi xp jo laitettu. Mitä mahdollisuuksia saada tiedostot ja kuvat takaisin?
Onneksi ei kaikki mennyt, siis kopiotu osa kuvista.
Mutta meni niin paljon että hirvittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu