Arhinmäkee esim. ei sanottu presidenttiehdokkaaksi ollenkaan, vain ministeriksi.
Selostus linnassa huonoa!
hillamatiosss
5193
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihmettelin suuresti sitä itsekin. Vaikken ole mikään poliitiikan tai julkkujen erikoistuntija, huomasin kyllä välittömästi joka mokan.
Joku ennakkoilmoituslaite olisi syytä kehitellä, joka tunnistaisi vieraat jo valmiiksi.
Olin kyllä kuulevinani, että nytkin saavat jo ennakkotietoja saapumassa olevista vieraista.
Aika outoa oli, että vaikkapa Leena Harkimo sekoitettiin Eva Biaudetiksi.
Luulen ettei itsenäisyyspäivän vastaanotto ole vaalityötä varten. Arhinmäkihän oli vastaanotolla ministerin ominaisuudessa, eikä presidenttiehdokkaana.
Moneen kertaanhan ohjelmassa toistettiin, kuinka kaikki ehdokkaat ovat linnassa, kuinka seuraava presidentti on vieraana.
Se on hiukan eri asia sanoa että kaikki presidenttiehdokkaat ovat linnassa, kuin että erikseen puhuttaisi/mainittaisi jonkun henkilön presidenttiehdokkuudesta.
Oli juu virheitä, kuten aina ennenkin.
Mulla kiinnitti huomiota se, että nyt oli valtava jengi YLEltä paikalla. Kättelyvaiheessa komekin toimittajaa puhuu päällekkäin. Ja todellakin, myös muita toimittajia ja linan ovensuussa todellakin päivystää toimittaja, joka kertoo eteenpäin, missä järjestyksessä ihmiset saapuvat sisään.
Virheitä sattuu, ei kukaan toimittaja voi tuntea kaikkia maapallon ihmisiä ulkonäöltä Ja juhlakostyymissä moni tunnettukin ihmisen voi olla aivan erinäköinen, kuin tavallisesti. Monellako naiskansanedustajalla on iltapuku,juhlakampasu ja kalliit korut päällä noin normaalisti..
Mua häiritsi tuossa selostuksessa ohjaus. Ikäänkuin ei olisi ollut ohjausta ollenkaan, kaikki vaan huuteli mikrofoniin, mitä kerkesivät. Onhan se hektinen tilaisuus ja nopea tilanne, mutta jonkinlainen työnjako kyllä pitäisi olla.
Ja se täytyy mainita. Rönkä hoiti hommansa oikein hyvin, vaikka ei todellakaan ole seurapiiritoimittaja.
Juu ja Arhinmäki oli linnankutsuilla puoluejohtajan, politiikon, kansanedustajan ja ministerin roolin takia, ei sen takia, että on presidenttiehdokas.
=DW=