Meidän kissalla on kolmitasoinen puu josta ylätaso ei juurikaan ole käytössä. Olisi kuitenkin kissalle aika hyvä pakopaikka kun tuota 2v taaperoa välillä haluaa karkuun. Mielestäni tuo meidän taso on melko pieni ja varmaan siksi ei siinä viihdy. Eli löytyykö mistään tuollaisten puiden osia irtomyynnissä? Tarvitsisin isomman ylätason jossa olisi reikä pohjassa.
raapima/ kiipeilypuun tuunaus
tuunausta
165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Itse olen mielestäni näissä eläintarvikeliikkeissä nähnyt jos jonkinmoisia "lisäosia" kiipeilypuihin.. Että ei muuta kuin metsästämään!
Se vain käykö juuri kaikki osat toisiinsa ja onko olemassa joku tietty "standardi" koko näissä rei'issä, ruuveissa jne., en osaa sanoa.?
Ja jos sorminäppäryyttä ja kädentaitoa löytyy, niin miksei tuollaista leveämpää tasoa tekisi itse =D