Savu nousee päästä numeronsiirron kanssa. Tilasin marraskuun alussa pelkän liittymän www-sivujen kautta (ei kytkypuhelinta). Saunalahden sivuilla lukee että "Numeron siirto ja liittymän toimittaminen kestää yhteensä noin 10 työpäivää.". Nyt on mennyt yhteensä 38 päivää ja kun lasken vain pelkät työpäivät, niin on niitäkin 25 kpl.
Toinen sim-kortti on tulossa postissa vaikka olen kohta 4 viikkoa kantanut edellistä Saunalahden korttia joka päivä povitaskussa. Asikakaspalvelu mokasi ensimmäisen tilauksen.
Onko oikein että asiakas kärsii tästä? Asiakaspalvelu kyllä tietää asiasta.
Numeronsiirto = FIASKO
2
740
Vastaukset
- Erittäin vihainen
mulla sama juttu, sama puhelinkin.
Netistä tilasin.
Oli numeronsiirto, kun sitten tuli, kävi ilmi, että kolmen viikon odottelun jälkeen ko nymeroa ei voikaan käyttää, vaan oli avattu luvatta uusi numero nimelleni.
Että saisin sen käyttööni, piti marssia elisakauppaan ja pyytää, että vaihtavat sen nimelleni. Siis ei puhettakaan, että olisin työntänyt SIM-kortin pesään ja antanut palaa.
No, tunnin odottelun ja jokusen kirosanan jälkeen toimi.
Seuraavassa kuussa yritin kirjautua oma.saunalahteen, ei onnistunut.
Menin taas myymälään, ja kysyin miksei.
Siksei, koska tuo numeronsiirtona ollut vanha numero oli kuitenkin mun oma.saunalahti- tunnus !
Kun pyysin, että laittais edes oikean numeron , eli vaihtais toimimattoman numeron pois, sanoi myyjä, ettei pysty.!
Oli oikea hyvää päivää kirvesvartta, mä olen vain töissä täällä.
Myyrmäen Elisa-shop, tummatukkainen nuori mies, joka istuu lötkösti ja tekee työnsä todella hitaasti ja tarmottomasti. - Anonyymi
Härskiä❗️
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh824280Jos venäjällä olisi kansan valitsema presidentti, olisiko Ukrainan sotaa?
Ei varmasti olisi. Sehän on tiedossa, että raskaalla vaalivilpillä putin jatkaa pressana.1163313Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit1213297Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412744Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2182544"Kostokakka!" Farmi Suomen pehtoori avaa sanaisen arkkunsa Frederikin haisevasta jäynästä
Voi hyvänen aika Reetun touhuja! Pehtoori Terho Häkkinen sai ennen näkemätöntä höykytystä heti Farmi Suomi -realityn alk192191Katsoitko Petolliset, mitä mieltä?
Vanajanlinnan käytävät ja salongit täyttyvät jälleen kuiskailuista, salaisuuksista ja petoksista. Petollisten uudella112016- 291954
Ylen juontaja möläytti suorassa radio-ohjelmassa
Ylen Radio Suomen juontaja Samuli Aaltonen käytti törkeää kieltä maanantaiaamupäivän Koko Suomen radio -ohjelman lähetyk471920Onko Janne Naakka tuttu kasvo ja mitä mieltä olet Farmi-kokoonpanosta?
Somevaikuttaja Janne Naakka on tubettaja ja bloggaaja sekä yksi uuden Farmi Suomi -kauden kisaajista. Naakka tuottaa mm.01903