Numeronsiirto = FIASKO

HTC Sensation

Savu nousee päästä numeronsiirron kanssa. Tilasin marraskuun alussa pelkän liittymän www-sivujen kautta (ei kytkypuhelinta). Saunalahden sivuilla lukee että "Numeron siirto ja liittymän toimittaminen kestää yhteensä noin 10 työpäivää.". Nyt on mennyt yhteensä 38 päivää ja kun lasken vain pelkät työpäivät, niin on niitäkin 25 kpl.

Toinen sim-kortti on tulossa postissa vaikka olen kohta 4 viikkoa kantanut edellistä Saunalahden korttia joka päivä povitaskussa. Asikakaspalvelu mokasi ensimmäisen tilauksen.

Onko oikein että asiakas kärsii tästä? Asiakaspalvelu kyllä tietää asiasta.

2

764

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Erittäin vihainen

      mulla sama juttu, sama puhelinkin.
      Netistä tilasin.
      Oli numeronsiirto, kun sitten tuli, kävi ilmi, että kolmen viikon odottelun jälkeen ko nymeroa ei voikaan käyttää, vaan oli avattu luvatta uusi numero nimelleni.

      Että saisin sen käyttööni, piti marssia elisakauppaan ja pyytää, että vaihtavat sen nimelleni. Siis ei puhettakaan, että olisin työntänyt SIM-kortin pesään ja antanut palaa.
      No, tunnin odottelun ja jokusen kirosanan jälkeen toimi.

      Seuraavassa kuussa yritin kirjautua oma.saunalahteen, ei onnistunut.
      Menin taas myymälään, ja kysyin miksei.
      Siksei, koska tuo numeronsiirtona ollut vanha numero oli kuitenkin mun oma.saunalahti- tunnus !

      Kun pyysin, että laittais edes oikean numeron , eli vaihtais toimimattoman numeron pois, sanoi myyjä, ettei pysty.!

      Oli oikea hyvää päivää kirvesvartta, mä olen vain töissä täällä.
      Myyrmäen Elisa-shop, tummatukkainen nuori mies, joka istuu lötkösti ja tekee työnsä todella hitaasti ja tarmottomasti.

    • Anonyymi

      Härskiä❗️

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      144
      4160
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      4014
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      47
      2269
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      58
      2251
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2144
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1806
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1449
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1268
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1203
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1139
    Aihe