Saa mainostaa, mistä tyylikkäät ja laadukkaat, moderniin kivitaloon sopivat, kaiteet?
Kaiteet
Kaiteeton
5879
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
diy: 5*5cm höylätystä palkista kaiteiden runko ja väliin 4mm akryyli, jos on tiukka budjetti ja jos ei ole niin polykarbonaattia tai iskukestävää lasia.
jos ei ole rahasta ihan niin tarkkaa niin http://www.kotitieto.fi/index.php?32&cmsshow=976;news&Modernia ilmettä lasikaiteilla !
Täältä tilasin itse rosteri/lasikaiteet http://www.kmr.ee/
Saa minkälaiset itse haluaa ja hinta sopi paremmin meikäläisen kukkarolle. Toimitukseen kuului mittaus ja asennus. Työnjälki on erinomaista.
Mihin kaiteet ovat tulossa.
Meillä parvekkeen kaiteet ja lasikatto tulivat Nika:lta. Materiaalina alumiiniprofiili ja maitolasi (jottei parvekkeelle nyt ihan suoraan näkisi). Alumiini oli maalattu samansävyiseksi kuin muut katto.
Sisäkaiteet sekä sisäänköynnin yhteydessä olevat vastaavat rakenteen tehtiin sisäseinäharkosta (Lammin 100mm leveää) Rapattii ulkona kuten ulkoseinät ja sisällä kuten sisäseinät. Olen tähän ratkaisuun ollut tyytyväinen, sillä tuossa kaiteet sopivat todella hyvin yhteen muiden rakenteiden kanssa ja ovat riittävän massiivisen oloisia. (Lisäksi kiveä jäi yli juuri sopivasti, eli oli kustannuksiltaankin hyvä ratkaisu)
Kaiteet ovat tulossa sisätiloihin. Portaat ja toisen kerroksen aulatila joka on avoinna alakerran korkeaan tilaan.