Elikkä haluan ostaa perhosveitsen, ja nyt kysymys onkin, onko fiksua ostaa tommonen, sanotaanko nyt viidenkympin vehje (http://www.teraasekeskus.com/tuotteet.asp?osasto=perhosveitset&pageOffset=0&ID=4489)
Tuntuu ja näyttää laadukkaammalta kun nuo parinkympin vehjeet, tuolla, muttei tietenkään yllä lähellekkään noita ammattilaismalleja kute Benchmade neljäkahta. En näe "lajia" ensimmäistä kertaa aloittavana ostaa tollasta parinsadan veistä.
Tässä mallissa kiinnitin huomiota siihen, että halvempiin malleihin nähden tässä nuo sivut koostuvat yhdestä osasta, joten se hajoaa vähemmän todennäköisesti. Mitä mieltä olette? Kannattaisiko mielummin ostaa halvempi, ja jos tiedätte, osaisitteko pistää linkkiä parempaan veitseen halvemmalla?
Kiitos vastaajille.
Halvahko perhosveitsi
Balisong
1
364
Vastaukset
- Butterfly-knife
No itselläni on ollut jo yli 20 vuotta Salainen Agentti nimisestä liikkeestä (onkohan enää toiminnassa?) ostettu perhosveitsi (kulkee aina taskussa mukana kun olen muissa kuin työvaatteissa).
Se on ainakin kestänyt, eikä muistaakseni silloin maksanut juuri 20 MARKKAA enempää. Teräkin on melko hyvälaatuinen, eli kestää hyvin terävänä, ja on silti helppo uudelleen teroittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251058Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82972Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54883- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22753