Nnii mua monta vuotta vanhempi täysikänen sisko oli tääl ko ite olin kanarial .. Se oli käyny ettii mult paitaa lainaa ja siin sitte löys mun viina ja tupakka piilon ja vei sitte ne kaikki ja jätti viel lappusenki et ei oottanu tollasii ja tarjoo sitte ko täytän ite kaheksantoista . :D nauroin mut vähä kyllä vitutta .. :P onks muille käyny koskaa samal taval tai jotain sen tyylistä ? Mitä mieltä ootte tästä ? Kertokaaha :D
Mun sisko löys kätköt .. :P
19
3048
Vastaukset
- 5656hawhaw
No etpähän saastuta keuhkojas ja tuhoa maksaas! :D
- OtanOsaa
Ei oo itelle käyny mutta monelle frendille, yhel niist oli jonku 150€ eest viinaa ja röökii virost ku jätkäfrendi hankki mut sinne meni :DD
Faija onkyl parikertaa salaa juonu mun kaljat ja se vähä vituttaa.. ihan oikein
- poljatöistävee
No mun veli yrittää kattoo koko-ajan mun lukittua kaappia sitä kiinnostaa se ihan älyttömästi, vituttais jos se näkis sen sisällön! (siä on pornoo,kortsuja,viinaa,sikareita ja veitsiä)
- poljatöistävee
No ei ihan kumminkaan :D
- Hymihuip
No onhan noi veitset käytännössä aseita:P
sori, oli pakko:D
- poljatöistävee
Ei veitset oo mun mielest aseita, tai en ainakaan käytä niitä aseina.
- pölöhö
Veitsi on teräase ja alun perinkin ennen tuliaseita on niitä käytetty tappamiseen, ja niin käytetään nykyäänkin joten kyllä ne on aseita.
- :9 :8
pölöhö kirjoitti:
Veitsi on teräase ja alun perinkin ennen tuliaseita on niitä käytetty tappamiseen, ja niin käytetään nykyäänkin joten kyllä ne on aseita.
onko leipäveitsi teräase?
- ssdjj
pölöhö kirjoitti:
Veitsi on teräase ja alun perinkin ennen tuliaseita on niitä käytetty tappamiseen, ja niin käytetään nykyäänkin joten kyllä ne on aseita.
Aseita jos käyttää aseena, mutta työkalu jos käyttää työkaluna.
Ei puukottamiseen puukkoo tarvita, joku metallin pala käy tai vaikka kivee vasten terotettu keppi tai vaikka lusikka, kyllä senkin saa ihon läpi uppoomaan.
- Iskä vei mie hain
Iskä joskus aikoinaan on vienyt työpöydän laatikosta mun tupakit. Hain ne tosin takaisin samana iltana kun iskä oli mennyt nukkumaan. Otin vain tupakit askista ja jätin tyhjän askin hänen laatikkoonsa...
- Bfldkd
Oon 12v ja enn juo viinaa tai polta mut joskus oli ihan vähän viinaa pullon pohjalla jonka kaadoin pieneen pulloon. Laitoin sen työpöydän lukuttavaan laatikoo muutaman koskenkorva karkin ja muitten karkkienibseuraan. Sitten serkku tuli yhtenä iltana vahtimaan 20v kun vänhemmat lähti ja jäin 5v veljeni ja sen serkun kanssa kotiin. Oli tylsää joten päätin mennä
Huoneeseen syömään niitä karkkeja ja maistaa sitä viiniä. No menin takaisin alakertaan serkun luokse joka haistoi viinin, lupasi olla kertomatta jos annan loput hänelle."Oon 12v" ja sen huomaa. Siis viiniä vai viinaa? Ne on kumminkin vahvuudeltaan ja maultaan HIUKAN eri asia. Ja lisäksi mainittakoon, että ne ei ole sulle tarkoitettuja asioita vielä kuuteen vuoteen.
- Viiniä oli
Kyl mä tiiän et menee 6vuot et saisin juoda mut oli pakko maistaa ja ei se määrä ollu ees paha mitä join, ja viiniä oli, kirjoitin illal ku menin sekasin XD
- exihkulissutupakoija
hommatkaa työpöytä jonka laatikoston alle ja lattian väliin jää sopivasti tilaa tupakalle, eikä niihin pääse käsiin kun siirtämällä pöytää. pysyvät piilossa jos tarvis vaatii.
- NimimerkilläKannabisLail
sisko löys kerran mun budisätkät,ja hiisas ne ite ku luuli et oli normi sätkii. Sit sen työpaikal tuli kusarit ja se jäi posee.. :D maht naks ei kannata kössii mun sätkii
- Just joo
NimimerkilläKannabisLail kirjoitti:
sisko löys kerran mun budisätkät,ja hiisas ne ite ku luuli et oli normi sätkii. Sit sen työpaikal tuli kusarit ja se jäi posee.. :D maht naks ei kannata kössii mun sätkii
Ettekö te tajua miten vitun tyhmää tuo polttaminen, juominen, huumeiden käyttö, yms. On :DDD? " kattokaa vittu mä poltan vähänkö nyt oon kova hei onko sul vähän röökii. Ai ei oo? no pakko varmaan huuta täysillä koko koululle että VITTU MULTA LOPPU RÖÖKIT NYT ANTAKAA JOKU NYT NIITÄ SAATANA!! Vittu mä en muista eilisestä mitään ja ny on krapula mut mennääks nyt heti juomaan jo???" Toi on helvetin säälittävää :D kyllä parisen vuoden päästä toikin villitys loppuu ja kaikki on taas normaaleja mut sitten te jäätte jäljelle ja varmaan jo perustetaan oma aidattu kuntakin teille kodittomille ku teiän kaikki rahat menee tupakkaan ja viinaan :D mutta sekin vielä että teitä vituttaa niin perkeleesti kun jäätte esim. Polttamisesta kiinni ja siitä angstaamisesta muille että " jäin tänään kii juomisesta, huumeista ja röökistä ja nyt en saa olla kavereitte kaa kuukauteen vittu et mutsi on idiootti -.- "
Ja ei, mulle ei tarvii alkaa väittämään vastaan että "yolo tai hanki elämä" koska yolo= you only live once JOKA EI SIIS OLE SAMA ASIA KUIN ostetaan päihteitä. Samoin myös tuo elämän hankkiminen : mä sen oon saanu enkä sitä tupakalla ainakaan alaikäisenä aatellut lyhentää :) että sori saarnasta assholet :)
- EN TYKKÄÄ
mä en kyl tajuu tota tupakan polttamista/viinan juomista. ite oon saanu luvan kans maistaa alkoholia ja hyi yäk et oli pahaa. EI KANNATA!!
- ET TYKKÄÄ?
Röökissä ei kyllä oo mittän järkeä, alkoholi kelpaa korkeintaan viikonloppusin. Oot siis maistanu "alkoholia", eli jos sä pirtua joit/maistoit ni en ihmettele että sun mielipide alkoholiin on tommonen, mutta on niitä hyvänkin makuisia alkoholi- juomia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463220Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091952Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811791- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 281356
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1261212UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1131168