maaliskuu ?

kiinnostais

olisko vinkkejä lennoista ja hotelleista viikoksi Dubaihin?budjetti 600-800(lennot hotelli menopaluu).onko edes mahdollista?

11

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näin on!

      on.ota äkkilähtölento ja erikseen hotelli bur dubain puolelta netistä esim. panorama-hotelli on edullinen,muistaakseni 250 dirhamia yöltä eli 50euroa joten 7*50euroa=350e. lennot n. 400e riippuen kuinka viime tingassa.lentokentältä taksilla n. 6 kilsaa vain n. 30-40 dirhamia eli 6-8 euroa suuntaansa!

      äkkilähtöpakettimatkoja voi helpoiten selata sivustolta:kuumat.com (siellä on kaikki!)

      t. dubaiisa 5 kertaa käynyt ja loka-marraskuusa tein 3 kpl viikon matkoja sinne, heh, halvimmillaan sain 520e/hlö kun 2 huoneessa mut jos yksin niin hiukan sinkku rankasua tulee päälle eli n. 650e per viikko. halvin tapa siis lennot mennen tullen ja hotla netistä.

      • maaliskuussa?

        onko suora lento hesasta?


    • näin on

      tietysti

    • dubaiinmyheart

      Tilasin supersaverista maaliskuulle 9 päivän matkan, hotelli ascot (myös aurinkomatkoilla sama hotelli) sisältää aamupalan (am:lla ei) ja Norwegianin lennot. Hinta: 585!!!!!!!!!!

      • jospa minäkin varais

        Kerro heti, missä välilasku ja montako tuntia välilaskuineen lento kestää, onko koneessa tarjoilua, mihin aikaan vuorokaudesta lento on perillä Dubaissa ?


    • näin on

      se kahden tähden ascot syrjässä, mutta se 4 tähden on hyvällä, keskeisellä tietone-kadulla, josta lyhyt matka mihin vaan! Laitapa linkki ascot hotlaan ni näkee kuvia siitä. On muistaakseni apartomentos hotla ja se tarkoitaa että sellaisissa hotlan sis. olevissa ravintoloissa/baareissa ei sitten myydä alkoholia,ja se on taatusti totta!

      Mitä Norwegian lentoihin tulee ni on pitempiä ku finskillä?Onks matkan hintaan hotlan haku kentältä ja vienti, tai itsekö taksilla meet kentältä hotlaan ja siitä taas lisäkustannuksia!

    • näin on

      Se paras Hotla lukuisista ascoteista on Royal Ascot hotla-sillä ns. tietokonekadulla,jos sen sait ni luxusta sait halvalla ja hyvältä paikalta ja viinaakin saa!

    • Dubaiinmyheart

      Kyseessä sama Ascot kuin Am:lla eli normaali, ei royal. Minusta se on kuitenkin ihan hyvässä paikassa, olin tänä maaliskuussa Golden Sands hotellissa ja Ascot ihan lähellä sitä. http://www.aurinkomatkat.fi/matkahaku/matkat?prv=1325233099627&redisp=true&oiaa=DXB&oid=2012-03-23&oida=HEL&oidur=7&oifo=false&oig=2A&oiid=2012-03-30&oim=2&oipc=AM&oipi=W11&oipkr=-423764137&oir=DXB

      Välilasku Arlandassa, palatessa vaihtoaikaa vain 40min eli tosi nopesti takaisin kotona! Mennessä pitää kuitenkin Arlandalla pyöriä joku 5h :/ Lento on Dubaissa puolenyön aikaan ja takaisin lähtee yhdeltä yöllä. Näin on lähes aina Dubain lentojen kanssa, siksi pitää ottaa yli viikon reissu.

      Hotellin sivuilla luki, että kenttäkuljetukset sisältyy, mutta ota siitä nyt selvää.. Taksit kuitenkin kentältä hotelliin maksaa alle kympin, joten sillä ei ole mitään väliä.

      Alkoholia en tällä Dubain lomalla tarvitse, joten minulle alkoholin tarjoilulla ei ole mitään väliä. Juhlimislomat on sitten erikseen, minusta Dubai ei ole sopiva paikka semmoisille lomille.

      Itse asiassa minulle ei selvinnyt onko Arlanda-Dubai välillä tarjoilua joka sisältyy hintaan, tämä pitää vielä ottaa selville. Ei tälläkään asialla minulle oikeastaan mitään väliä ollut.

    • näin on

      ei kantsi odotella 5 h jos vähän enemän maksaa,usko pois! se 6 tuntia on ihan tarpeeksi suoralla lennolla,älä pihihistele!


      NÄIN ON JA SE ACSOT ON PERSEESSTÄ!

    • enolepessimisti

      Tänä vuonna venailin saman verran tosi pienellä Wienin kentällä, eikä ollut mitään ongelmia, joten hyvin se sjuu shoppaillessa ja kahvitellessa:)

    • !

      finnmatkojen kautta tuli varattua pakettimatka suorilla finnairin lennoilla helmikuussa dubaihin, hintaa hurjat 475e. aamupala kuuluu vieläpä hintaan. kannattaa seurailla "päivän tarjouksia"... ;)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6215
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5318
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3555
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3410
    Aihe