olisko vinkkejä lennoista ja hotelleista viikoksi Dubaihin?budjetti 600-800(lennot hotelli menopaluu).onko edes mahdollista?
maaliskuu ?
11
518
Vastaukset
- näin on!
on.ota äkkilähtölento ja erikseen hotelli bur dubain puolelta netistä esim. panorama-hotelli on edullinen,muistaakseni 250 dirhamia yöltä eli 50euroa joten 7*50euroa=350e. lennot n. 400e riippuen kuinka viime tingassa.lentokentältä taksilla n. 6 kilsaa vain n. 30-40 dirhamia eli 6-8 euroa suuntaansa!
äkkilähtöpakettimatkoja voi helpoiten selata sivustolta:kuumat.com (siellä on kaikki!)
t. dubaiisa 5 kertaa käynyt ja loka-marraskuusa tein 3 kpl viikon matkoja sinne, heh, halvimmillaan sain 520e/hlö kun 2 huoneessa mut jos yksin niin hiukan sinkku rankasua tulee päälle eli n. 650e per viikko. halvin tapa siis lennot mennen tullen ja hotla netistä.- maaliskuussa?
onko suora lento hesasta?
- näin on
tietysti
- dubaiinmyheart
Tilasin supersaverista maaliskuulle 9 päivän matkan, hotelli ascot (myös aurinkomatkoilla sama hotelli) sisältää aamupalan (am:lla ei) ja Norwegianin lennot. Hinta: 585!!!!!!!!!!
- jospa minäkin varais
Kerro heti, missä välilasku ja montako tuntia välilaskuineen lento kestää, onko koneessa tarjoilua, mihin aikaan vuorokaudesta lento on perillä Dubaissa ?
- näin on
se kahden tähden ascot syrjässä, mutta se 4 tähden on hyvällä, keskeisellä tietone-kadulla, josta lyhyt matka mihin vaan! Laitapa linkki ascot hotlaan ni näkee kuvia siitä. On muistaakseni apartomentos hotla ja se tarkoitaa että sellaisissa hotlan sis. olevissa ravintoloissa/baareissa ei sitten myydä alkoholia,ja se on taatusti totta!
Mitä Norwegian lentoihin tulee ni on pitempiä ku finskillä?Onks matkan hintaan hotlan haku kentältä ja vienti, tai itsekö taksilla meet kentältä hotlaan ja siitä taas lisäkustannuksia! - näin on
Se paras Hotla lukuisista ascoteista on Royal Ascot hotla-sillä ns. tietokonekadulla,jos sen sait ni luxusta sait halvalla ja hyvältä paikalta ja viinaakin saa!
- Dubaiinmyheart
Kyseessä sama Ascot kuin Am:lla eli normaali, ei royal. Minusta se on kuitenkin ihan hyvässä paikassa, olin tänä maaliskuussa Golden Sands hotellissa ja Ascot ihan lähellä sitä. http://www.aurinkomatkat.fi/matkahaku/matkat?prv=1325233099627&redisp=true&oiaa=DXB&oid=2012-03-23&oida=HEL&oidur=7&oifo=false&oig=2A&oiid=2012-03-30&oim=2&oipc=AM&oipi=W11&oipkr=-423764137&oir=DXB
Välilasku Arlandassa, palatessa vaihtoaikaa vain 40min eli tosi nopesti takaisin kotona! Mennessä pitää kuitenkin Arlandalla pyöriä joku 5h :/ Lento on Dubaissa puolenyön aikaan ja takaisin lähtee yhdeltä yöllä. Näin on lähes aina Dubain lentojen kanssa, siksi pitää ottaa yli viikon reissu.
Hotellin sivuilla luki, että kenttäkuljetukset sisältyy, mutta ota siitä nyt selvää.. Taksit kuitenkin kentältä hotelliin maksaa alle kympin, joten sillä ei ole mitään väliä.
Alkoholia en tällä Dubain lomalla tarvitse, joten minulle alkoholin tarjoilulla ei ole mitään väliä. Juhlimislomat on sitten erikseen, minusta Dubai ei ole sopiva paikka semmoisille lomille.
Itse asiassa minulle ei selvinnyt onko Arlanda-Dubai välillä tarjoilua joka sisältyy hintaan, tämä pitää vielä ottaa selville. Ei tälläkään asialla minulle oikeastaan mitään väliä ollut. - näin on
ei kantsi odotella 5 h jos vähän enemän maksaa,usko pois! se 6 tuntia on ihan tarpeeksi suoralla lennolla,älä pihihistele!
NÄIN ON JA SE ACSOT ON PERSEESSTÄ! - enolepessimisti
Tänä vuonna venailin saman verran tosi pienellä Wienin kentällä, eikä ollut mitään ongelmia, joten hyvin se sjuu shoppaillessa ja kahvitellessa:)
- !
finnmatkojen kautta tuli varattua pakettimatka suorilla finnairin lennoilla helmikuussa dubaihin, hintaa hurjat 475e. aamupala kuuluu vieläpä hintaan. kannattaa seurailla "päivän tarjouksia"... ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176215Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845318Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193555Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003410