Siivoustaitoiselle ja reippaalle henkilölle tarjolla vuokra asunto alk 270€ KK jossa NETTI yhteys ja suomi-TV mahdollisuus, keittonurkkaus, KPH, turvakaappi, TV, lämmitys-tuuletin, parveke, astiat, liinavaatteet ja varusteet 1-2 hengelle. Pihalla sauna, autopaikka ja grillauspaikka.Sijainti n 3km Torremolinoksesta Malagan suuntaan. LISÄTIETOJA pienkerrostalosta ja alueesta www.spainrent.es (klikkaa ensimmäinen suomen lippu ). Siivoustöitä noin maalis - huhtikuussa v 2012 alkaen vähintään syyskuulle saakka tai mieluummin pitempiaikaisesti. Tehdyt työt vähennetään vuokrasta, autoilevalle vuokralaiselle myös lisä ansio mahdollisuus pieni muotoisesti mm lentokenttäkuljetuksista tai jos järjestät asukkaille paikallisia retkiä. Yksiön vuokra hinta riippuu sopimuksen pituudesta ja asunnosta esim;puutarhakerros 270 e kk , välikrs 285 e kk , ylin krs 320 e kk ,päälle tulee kulut (mm.vesi-jäte, sähkö, kaasu ). Kassakaappi, autopaikka käyttö veloituksetta, saunan käyttö itsepalvelumenetelmällä. Puh suomen kielellä , espanjan kännykkä ; 34 654823997
Malaga, vuokra asunto 270€-295€/ KK ja siivoustöitä tarjolla
4
261
Vastaukset
- v-sopimukset
Aiheeseen littyen. Millaisia ovat paikalliset lainmukaiset standardi-vuokrasopimukset?
Onko olemasa suomalaiseen tapaan toistaiseksi voimassa olevia sopimuksia kohtuullisella irtisanomisajalla?
Ps. Mikäli tarjouksesi on kaikin puolin ehti ja asianmukainen, niin se voisi sopia hyvin vaikkapa jollekin eläkkeellä olevalle henkilölle.
Ovatko nuo vuokrapyynnit perushintoja ja vältämättä kytkösissä siivoustoimeen? Ilmoituksesi kaipaisi joitakin aivan perusietoja, kuten asunnon pinta-ala, siivoustyön luonna ja maksettu korvaus, sekä millaonen sopimus on kyseessä, kirjallinen ja molempia osapuolia sitova.
PsPs. Pieni kapalejako ei haittaisi tekstin luettavuutta. - pimpparalli
Yksi tärkeä maamerkki on ilmoittajalta unohtunut ;-)
Sijainti, Geisa Imperial ilotalon takana, samalla kadulla.
Valot vilkkuvat kutsuvasti kaiken yötä, jotta kävelemälläkin kotiin löytää.
Kannattaa tarkastaa ennen sopimuksen allekirjoitusta, kuuluuko siivoukseen myös pikkuhousujen ja käytettyjen varmuusvälineiden siivous ym.- v-sopimukset
>> Sijainti, Geisa Imperial ilotalon takana, samalla kadulla.
Valot vilkkuvat kutsuvasti kaiken yötä, jotta kävelemälläkin kotiin löytää.
Yleensäkin epätarkat ja epämääräiset ilmoitukset antavat varsijn huonon vaikutalman ja aihetta epäilyksiin, että todellisuus on jotakin enempi tai vähempi kyseenalaista.
Avauksen ilmoituksesta puuttui kaikki oleelliset tiedot itse työstä ja sen ehdoista.
Rivienvälinen käännös antaa vaikutelman, että kyseessä voi hvinkin olla luonteeltaan jopa röyhkeän ja liki riistävän hyväksikäyttävä toimen todellisuus. "Orjatyövoimaa" on länsimaisakin monen asteista, jopa ilman lainausmerkkejä.
. - v-sopimukset
v-sopimukset kirjoitti:
>> Sijainti, Geisa Imperial ilotalon takana, samalla kadulla.
Valot vilkkuvat kutsuvasti kaiken yötä, jotta kävelemälläkin kotiin löytää.
Yleensäkin epätarkat ja epämääräiset ilmoitukset antavat varsijn huonon vaikutalman ja aihetta epäilyksiin, että todellisuus on jotakin enempi tai vähempi kyseenalaista.
Avauksen ilmoituksesta puuttui kaikki oleelliset tiedot itse työstä ja sen ehdoista.
Rivienvälinen käännös antaa vaikutelman, että kyseessä voi hvinkin olla luonteeltaan jopa röyhkeän ja liki riistävän hyväksikäyttävä toimen todellisuus. "Orjatyövoimaa" on länsimaisakin monen asteista, jopa ilman lainausmerkkejä.
.Pieni lisäys aiheeseen. Valitettavan usein eri maissa olevat ns. "Suomi kontaktit" rahastavat röyhkeästi maanmiehiään ja joihin useinkin huonon tai puuttuvan kielitaidon omaavat, sekä paikallisia olosuhteita tuntemattomat ottvat yhteyttä.
Tällainen popula tekee paljon vahinkoa niille ulkomailla myös maanmiehilleen eri palveluita tajoaville jotka toimivat luotettavasti, vakavasti ja ilman riisto- ja hyväksikäyttöpolitiikkaa. Tokihan palvelun tarjoajakin leipänsä ansaitsee.
Pitäsiköhän perustaa jonkinlainen kansainvälinen rankinsivusto ja foorumi jossa eri maissa olevat suomalaiset eri palveluden tarjoajat rankataan toimintansa ja maieensa suhteen, jossa vakavasti otettavat ja hyvin asiansa hoitavat savat virtuaalimitalleja / ansaisemansa maineen ja roskasakki taasen tulisi myöskin kaikkien tietoisuuteen. Pitäisi vain ensin varmistaa lakisääteiset raamit ja siihen sopiva toimintamalli jottei joudu syytteeseen mustamaalamisesta.
Suorat kontaktit paikallisten kanssa tuovat useinki huomattavasti paremmilla ehdoilla ja hinnoilla tapahtuvat sopimukset, kuten mm. asuntojen vuokraamisssa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703169
- 622515
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942065- 551972
- 421604
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391188- 61103