Ajovarusteita Berliinistä?

mp

Mitä mp liikkeitä löytyy Berliinistä? Olisi kiva ostaa varusteita sieltä tai muuten vain käydä ihmettelemässä Saksalaista mp liikettä. Vai olisiko siellä jotain muuta mielenkiintoisempaa nähtävää liittyen moottoripyöräilyyn? Matkalle keväällä.

2

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • R1100RT

      Vanha juttu, mutta kukaan ei näy vastanneen. Joko ehdit käydä Saksassa?
      Siellä on muutama iso nimenomaan moottoripyöräilyvarusteisiin erikoistunut tavarataloketju. Mieleen tulee Louis ja Hein Gericke. Louisin myymälöissä olen itsekin käynyt ainakin Hampurissa, Berliinissä ja Lyypekissä. Hein Gerickellä kävin Bremenissä.

      Molemmat ketjut tekevät myös nettikauppaa. Louisin katalooki löytyy osoitteesta www.louis.de. Olen kokeillut. Ihan luotettavasti sieltä tavarat tulevat.

    • Ei edes säälitä

      Kyllä siellä Berliinissä on mp-kauppoja ja hengareissa roikkuu natisevia,rutisevia,narisevia ja nahkalle haisevia prätkänahkahaalareita,prätkänahkarotseja,prätkänahkahousuja....siis ompa jopa prätkänahkahanskojakin...ajattele.Ja sitten Berliinissä jos oikein arvaan kun en ole asiantuntija,on paljon miehiä jotka on ns. motoristineitejä sekä myös kaltaisiasi mp-gaykyyliä jne...Mutta älä tuhlaa rahaa matkaan sillä ihan samalla tavalla siellä natisee,narisee,rutisee ja haisee kuin suomessakin.Ei siinä mitään eroa ole.Kuivaat vähän housuja välillä ja keksit tänne taas jonkun uuden kysymyksen.Miten olisi vaikka toinen vakio kysymyksesi:Voikohan kevarilla ajaessa käyttää mp-nahkahaalaria?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      62
      1198
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      335
      685
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      651
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      636
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      628
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      93
      610
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      582
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      564
    Aihe