Vekan mainokset

Pitäisikö perustaa nettiadressi, jossa toivotaan Vekan lopettavan nykyiset rengasmainokset? Tekopirteät lapset rääkyvät Iskelmäradion mainoksissa. Aina joutuu vaihtamaan kanavaa, kun Vekan mainokset alkavat.
15300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Vaihdoin kanavaa jo kauan sitten...

Äänestä
  • Taas tuli mainostettua Vekan renkaita.
    Varmaan Vekka kiittää.

    Äänestä

  • mainoskanavia vältän kirjoitti:

    Taas tuli mainostettua Vekan renkaita.
    Varmaan Vekka kiittää.

    Ei todellakaan ollut tarkoitus mainostaa Vekkaa. Menneinä vuosina pari kertaa on asioitu siellä. Mutta näitten mainosten jälkeen asetettu boikottiin. Ja aika monta muutakin firmaa on joko mainosten tai huonon palvelun takia.

    Äänestä

  • mainos kirjoitti:

    Ei todellakaan ollut tarkoitus mainostaa Vekkaa. Menneinä vuosina pari kertaa on asioitu siellä. Mutta näitten mainosten jälkeen asetettu boikottiin. Ja aika monta muutakin firmaa on joko mainosten tai huonon palvelun takia.

    Poikkesin v.-86 kesällä .Kusipää alkoi vittuilemaan siellä siihen malliin,että ikinä
    en mainituun paskafirmaan ikinä enää erehdy menemään.

    Äänestä

Samasta aiheesta on käyty seskustelua jo muutama vuosi sitten eikä mitään parannusta ole saatu. En ole IskelmäJannea pitkii aikoihin kuunnellut ja ei tarvitse jatkossakaan kuunnella.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/5651531

Äänestä

Kuin voi jotkut olla... no jotain, minun mielestä ne on kanavan ehdottomasti parhaat mainokset. Toisin kun ne samalla mies äänellä, vuosikausia aivan samat mainokset, tai lässyttävät naisäänet.

Äänestä
  • Jotkut ovat valitettavasti vähän tosikoita. Kaikki jotka tunnen tykkäävät Vekan mainoksista.

    Äänestä

Eipä ole tullu käytyä kyseisessä liikkeessä juurikin noiden mainosten takia. Ärsyttäviä!!!!!!!
Käväsin joskus viitisen vuotta sitten kyselemässä renkaita autoon ja he olisivat halunneet myydä leveämmät renkaat vakioiden tilalle koska varastossa sattui olemaan juuri sellaiset. Hinta oli kalliimpi kun vakiokoon renkailla mutta perustelut minkä takia kannattaisi juuri ottaa kyseiset renkaat, auttoivat vaihtamaan rengasliikettä.

Äänestä

Aina oon ostanut renkaat vekalta , loistava / joustava palvelu .

Äänestä
  • Myöskin joitakin rengaspareja sieltä ostanut, mutta juuri hain vianorilta, jotensannii oli vähän luonikkaampi paikka¨rengastaa auto.

    Äänestä

no pistä adressi alulle, tulee varmasti hyvä mieli.

Äänestä

Suomi24 palstalla itkemisen sijaan kannattaisi laittaa suoraan Aina Groupille tai Hämeen Sanomille palautetta mainonnasta. Miksei myös Vekalle.

Mainontapalaute on äärimmäisellä lämmöllä vastaanotettua.

Äänestä

Käypä sanomassa vekan penalle, että lapsenlapset ärsyttää. voi olla että saat aika ärhäkkää vastapaluteta äijältä..

Äänestä

No se äijä on ärhäköinyt niin kauan kun on tuota rengas hommaa tehnyt mutta kummallisinta siinä on se että vain joillekkin asiakkaille tosin entisille sellaisille.

Äänestä

pena pitäkööt tunkkinsa, mainoksen takia en minäkään osta renkaita vekalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mainos kirjoitti:

Pitäisikö perustaa nettiadressi, jossa toivotaan Vekan lopettavan nykyiset rengasmainokset? Tekopirteät lapset rääkyvät Iskelmäradion mainoksissa. Aina joutuu vaihtamaan kanavaa, kun Vekan mainokset alkavat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu