2005 asennin Ubuntun Win98SE:n rinnalle. Nyt Windowssini on tipahtanut vuosienvarrella kelkasta ja poistunut kiintolevyltäni. Olenko siis oikealla tiellä? Polkuni näyttää nyt pelkkää Linux-koodia... Itse en tiedä hakeudunko taas maksulliseen MS-ympäristöön ja miksi hakeutusin?
Olenko hukassa vai missä?
Ulapalla...
256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Wind-tiedottajan ja muutaman muun mielestä olet pahasti hakoteillä. Jos et kaipaa Windowsia niin miksi hakeutuisit takaisin siihen ympäristöön ?
Itse en keksi mitään syytä Windowsin käyttöön, joillain teineillä syynä voisi olla uusimpien hittipelien pelaaminen mutta mikä olisi aikuisilla se syy ? Kaiken tarvittavan saa tehtyä linuxillakin. Normaalin kotikäytön lisäksi parin yhdistyksen esitteet ja muu julkaistava materiaali, jäsenrekisterin ylläpito, videoiden editointi ja muuta vastaavaa.
Kaikki ovat enemmän tai vähemmän hukassa.