Olen tekemässä kotisivuja ja löysin ihkun flash-mallipohjan. Muuten toimii moitteettomasti mutta mistä voisin vaihtaa fonttia tai vastaavaa, jotta äät ja ööt näkyisivät? Pohja on alunperin ameriikan mailta, jossa ei ääkkösiä ja öökkösiä tekstissä tarvita....voisiko jo ystävällisesti auttaa?
Flash-mallipohjassa ei ääkkösiä...
Kökkö sentään ; )
2
232
Vastaukset
- S75lGA
Toivottavasti et mistään. Nytkin liian moni nettisivu oksentaa flässipaskaa.
- töku
@Kökkö sentään,
Sun pitää empedata sellainen fontti, jossa ääkköset swf tiedostoon ja/tai vaihtaa käytetty fontti vakioksi www-fontiksi tyyliin arialiksi tai timesiksi. Fontin embeddaamisesta löytyy googlella ihan hyvin tutoriaaleja.
Muita keinoja ei oikein ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 564911
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1774338- 1334003
- 673942
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans503730Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe803552- 1113163
- 562951
- 252746
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p172564