Mikä/mistä paras kytkykauppa?

hujkhh

iPhone on hankinnassa liittymän kanssa, ja kahden vuoden sopimuksella. Liittymän kanssa on vain ongelmia päättää, minkä valitsisi. Nettiä tulisi puhelimella käytettyä jonkun verran/reippaasti, ja oletettavasti enemmän tekstiviestejä lähetettyä kuin soitettua. (Kummassakaan ei tosin puhuta älyttömistä määristä)

Sonera ja DNA on ollut ne, joita olen miettinyt. Toisaalta kun lukee täällä keskusteluja, niin kaikissa on vikaa eikä mitään kannata hankkia. Mitä suosittelisitte? Tärkeintä olisi, ettei tulisi mitään yllätyksiä laskujen kanssa, eikä varsinkaan huomata että netin käytöstä on tullut jotain "ylimääräisiä" kuluja, tälläisistä tapauksia kun näyttää toisinaan sattuneen.

3

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • puhelimenkäyttäjä

      Telefinlandilla iPhone 4 S 16Gb oli kaikkein halvin (todellinen hinta 407e) kun muilla on lähemmäs 500e, datapakettien hinnat oli aika samoissa tf ja saunalahti.

    • dddkdkdk

      ei mee pienen päähän se, että alkaa maksaa puhelinta yli 20e kk. Entä ku alkaa ketuttaa? tollanen reilusti alle 10e kk o maks, sen voi sitten maksaakin kerralla pois, ku sille alkaa tuntua.

      se o aivan eriasia ottaa 400e kännykkä jos sen saa maksettua sillo ku tekee sen kytkyn.

    • näin mää teen

      Ostan puhelimen 600€ Visalla ja maksan sellaisessa erässä kun haluan ja melkein niin paljon kuin haluan 6 erässä??? no eii... 2 erässä sitten.

      Niin ja puhelin ei ole lukittu mihinkään operaattoriin eikä kytkyjä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      130
      6292
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      578
      2271
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      40
      1532
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      112
      1308
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      88
      1175
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      66
      1038
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1035
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      64
      1000
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      958
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      946
    Aihe