Runo kangaskassiin

Lellukka---

Olen tekemässä osana mummoni joululahjaa kangaskassia. Haluaisin kassiin kirjottaa tekstiilitusseilla jonkin mukavan runon/aforismin mummoista yleensä, mutten keksi mitään. Teksti saisi mielellään olla suht lyhyt. Mummoni on 71-vuotias virkeä rouva joka harrastaa käsitöitä.

4

495

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jne aforismeja
    • pitääollahuumorintaj

      Siunatkoo! oonko mää se sama ämmä joka täällä tännäi jo kävi. no ei ehkä nätti.mutta minä laitoin omaan kassiini.

    • piääollahuumorintaj

      Tämä on parempi jos olette varsinkin käsityöihmisiä....Kun kulkee luovuuden polkuja, on käyntitapoja joista voi valita... saattaisin laittaa erivärisellä kankaalla sellaisen tien kulkemaan siihen kassin kykeen.

    • eimummo

      Mitä mummo "harrastaa"? Onko innokas leipomaan, silloin joku pikkuleipäohje... Onko liikkuvaa tyyppiä, harrastaako teatteria, lukemista.... Teksti sen mukaan .. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka vanha kaivattusi on?

      Gallup teille kaikille
      Ikävä
      152
      1677
    2. Taas puukotus yläristillä!

      Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!
      Pieksämäki
      55
      1604
    3. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin

      Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka
      Grillaus
      69
      1182
    4. Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella

      Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r
      Ikävä
      110
      1146
    5. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      110
      992
    6. Ihana juhannusperinne

      Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa
      Lieksa
      56
      921
    7. Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa

      Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s
      Suomussalmi
      89
      862
    8. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      57
      753
    9. La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

      La Promesa suosikkisarjan kohtalosta on tullut tietoa. Tämä ei kyllä välttämättä ilahduta sarjan faneja. Lue lisää: htt
      Tv-sarjat
      9
      734
    10. Mä muuten kerroin puolisolle susta

      Nimeä mainitsematta....
      Ikävä
      59
      725
    Aihe