RUKAN YLIHINNOITELLUT KELOMÖKIT

IHMETYTTÄVÄT

MAKSAAKO JOKU TOSISSAAN 3000e / vk hikisestä kelomökistä ja sisustus on aivan karsea, mm. hirveän näköiset nahkasohvat ja pieniä puisia veistettyjä jakkaroita, pöydät ja kaapistotkin ovat puuta, helsingistä tulee matkaa 800km siihen lisätään bensakuluja edestakaisin pelkkiin bensoihin palaa 200 euroa vähintään, törkeähintaiset hissiliput viikoksi ja kokematon hiihtokoulu 100e/tunti naurettavaa!!! mielummin pysyn todella tahkon akselilla saan samaan rahaan kunnon laadukkaan hirsimökin kaikilla herkuilla, eikä ole mitään f*king nahkasohvia!!

2

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rk,ggrbvl.,

      Kannattaisi lukea tarkemmin. Hiihtokoulun tuntitaksa on 50e/50min ja 1h 45min hinta toi 100e. Sama hintataso on likimain kaikissa isojen keskusten hiihtokouluissa, ainakin niissä, jotka ovat keskusten alla.

      Viikonlippu on jonkin verran Tahkoa kalliimpi mutta mistäpä luulet, että Ruka on saanut rahat tehdä viime vuosina isoja rinneinvestointeja?

      Tykittäminen ei ole ihan ilmaista touhua eikä tykitysjärjestelmän parantaminen. Siihen kun lisätään vielä 6 hengen tuolihissi, uusi kisarinne, superpaippi valaistuksineen ja paippijyrsimineen.. jne

      • koffler

        Mitä rinneinvestointeja? kas kun en ole vielä yhtään kunnon rinnettä siellä laskenut alas, eikä sinne ole moneen moneen vuoteen tullut mitään kunnollista rinnettä, eikä siellä enään yksinkertaisesti ole paikkaa uusille rinteille, tahkolla siitä hyvä tilanne että kun järkistyvät vähän niin älyävät ottaa käyttöön vanhat nipasen rinteet ja hyödyntää rahasmäen ja kokimäen alueet niin kyllä rinteitä olisi jo varmaan 40 helposti, johonkin se tahko masterplan vaan on jäänyt norkkumaan (en puhu korotuksesta, se oli aivan eri hanke) liekkö suutarisella mennyt jauhot suuhun.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      116
      2985
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      29
      1361
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      103
      1227
    4. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1017
    5. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1007
    6. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      133
      978
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      56
      875
    8. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      22
      703
    9. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      40
      698
    10. Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja

      Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      110
      642
    Aihe