Uutisvuodon päätteeksi

luki Baba maailman pienintä ja vähäisintä kirjaa,
kirjan nimi on " Sauli Niinistön valtiomiestyöt ",
koko oli 2 cm x 3 cm,
suurennuslasilla oikein yritti sen nähdä
ja sieltä edes jotakin löytää!
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Meitin telkkarissa kirjaa kyllä luki joku ukko.

Äänestä

Ai niin, Baba vain ilmoitti sen sanomalla, että luetaan
maailman pienintä ja vähäisintä kirjaa,
kirjan nimi on " Sauli Niinistön valtiomiestyöt "

Äänestä

valtiotietentohtori Paavo Väyrynen, suomalainen tiedemies Paavo Väyrynen !

HAH HAH HAAA JOOOO huomattiin, ei niinistöllä ole kirjallista lahjakuutta, eikä mitään lahjakuutta, on lyhytjänniteinen, se ei sovi presidentille, pitää olla tietoa ja pätevyyttä tehtävään, kuten on Paavo Väyrysellä, Väyrysellä on kirjailija politikko elämän ohella, on monta kirjaa suomen politiikasta. Väyrynen on lahjakas kaikilla elämän sektoreilla, on tietoa ja taitoa, mikä parasta ei tupakoi. pätevin mahdollinen presidentiksi !

Äänestä
  • Ei tupakoi Niinistökään, jos se nyt on joku kriteeri tulla valituksi presidentiksi. Kuin niin tapahtuukin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Totta! kirjoitti:

luki Baba maailman pienintä ja vähäisintä kirjaa,
kirjan nimi on " Sauli Niinistön valtiomiestyöt ",
koko oli 2 cm x 3 cm,
suurennuslasilla oikein yritti sen nähdä
ja sieltä edes jotakin löytää!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu