Lukupiirit ?

mágicus

Viimeaikoina on monien eri aiheiden tiimoilta syntynyt lukupiirejä joissa kokoonnutaan ennalta sovittuun paikkaan keskustelemaan ja vaihtamaan tietoja jonkin tai joidenkin kirjojen teemoista.

Löytyyköhän rajatiedon puolelta saman moisia, ja jos ei, niin olisiko mieltä perustaa sellaisia? Mielestäni olisi enemmän kuin mukavaa kokoontua silloin tällöin jutustelemaan kaikkia osapuolia kiinnostavasta aiheesta.

Suomi on niin suuri maa ettei kaikki tietenkään voi tulla samaan piiriin, mutta maakunnittain se onnistuisi kunhan vain vetäjät sellaiselle löytyisi.

1

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KakaraVasta

      Onhan niitä! :) itse olen aina halunnut mennä sellaiseen kerhoon, mutta kun uskallus ei riitä sitten millään.. Mutta niin, googlaahan vaikka "henkinen/paranormaali/rajatieto seura" ja kaupunkisi nimi missä asut, että matkan pituus sinne on kohtuullinen ja pitäisi jotain löytyä.

      On sitten suuri riski, että saatat joutua uskonnolliseen seuraan, eli tarkistappa ennen sellaiseen ilmoittuaessasi, että onko se juuri sinua varten.

      Ja jos ei löydy, niin suosittelen lämpimästi yrittämään hankkia sellaisen kirje-, mese tai sähkärikaverin, joka on kiinnostunut rajatiedosta! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      265
      9965
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      192
      5684
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      167
      5264
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      75
      4901
    5. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      7
      3183
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      0
      2540
    7. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2469
    8. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2289
    9. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      354
      2032
    10. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      22
      1798
    Aihe