bussilla

ikkieh

Mistä ostetaan kaupunkiliikenteen bussiliput ja mitä maksaa, onko aina sama taksa?

1

220

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kätevä käyttää

      Yksittäisiä bussilippuja ei ole vaan ostettava matkakortti, joka maksaa 20 aed, sisältää matkarahaa 14 aed. Lisää voi ladata tarpeen mukaan.
      Matka maksaa matkan pituuden mukaan, lukijalaitteeseen bussiin astuttaessa ja lukijalaitteeseen bussista lähdettäessä. Matkan hintaan vaikuttaa myös mikä kortti käytössäsi (silver, red, gold. suosittelen silveriä).
      Matkakortin voi ostaa: lippuautomaateista, RTA:n myyntipisteistä, Carrefourista ("Citymarket"), Spinneys ("K-Supermarket").
      Lue lisää:
      http://www.nol.ae/RtaPortal/Portal.portal?_nfpb=true&_pageLabel=home_learn_default&lang=en&_nfls=false

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2027
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1184
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1025
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      709
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      668
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      202
      610
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      465
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe