Ihan oikein italiaanoille ja kaikille niiden kannattajille. Eikun takas räkimään, syömään spaghettia ja ennen kaikkea opettelemaan pelaamaan futista. Vielä kehtaavat selitellä kaikkien filmauksien ja räkimisten jälkeen.
Mutta asiasta toiseen. Tänä vuonna ei voita Espanja, ei Italia, ei Hollanti jne. eikä mikään muukaan muka suuri futismaa. Voittaja löytyy sieltä missä pelaajat pelaavat jalkapalloa niin jaloillaan, aivoillaan ja viimeisenä muttei vähäisimpänä: sydämillään. ;)
Mutta asiasta toiseen. Tänä vuonna ei voita Espanja, ei Italia, ei Hollanti jne. eikä mikään muukaan muka suuri futismaa. Voittaja löytyy sieltä missä pelaajat pelaavat jalkapalloa niin jaloillaan, aivoillaan ja viimeisenä muttei vähäisimpänä: sydämillään. ;)
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kymmeniin vuosiin ei Tanska-Ruotsi ole päättynyt 2-2. Viime päivinä ei ole muusta tuloksesta puhuttukaan.. ja kappas, ottelu päätty 2-2. Haiskahtaahan tämä aika pahasti.
Toisaalta Italia ei hävinnyt yhtään ottelua ja saalisti 5 pistettä. Ruotsi taas käsittämättömällä tuurillaan tasoitti 2 ottelua ihan loppuhetkillä.. Niin tyypillistä niile hannuhanhille. Mikä kaikkein hauskinta, se että jos Tsekin voittaa tänään Saksan ja Hollanti-Latvia pelaa tasan, toinen jatkoon menijä pääsee jatkoon kahdella pisteellä. Kahdella pisteellä, on se vaan niin väärin.
Italia taas kasittomattomalla tuurillaan ja ilmiomaisen pitkalla lisaajalla teki voittomaalin ihan loppuhetkilla...
Seuraavat kisat Italia voisikin hoitaa pelkastaan Gazzetta Dello Sportin sivuilta kasin.
Väärin! Niillä oli uskomattoman HUONOA tuuria KOKO TURNAUKSEN AJAN!! Ja ilmiömäisen pitkä lisäaika oli siksi ku bulgarialaiset makas kentän pinnassa puolet ottelusta!!
Mitenkähän italia sattuikin voittamaan bulgarian viime hetkillä. Haiskahtaa pahasti siltä, että italialaiset olivat ostaneet voiton bulgarialta ja sitten vielä kehtaavat syyttää muita.
Olikohan Zlatanin tasoituskin etukäteen sovittu, että italialaiset pääsisivät ripottelemaan tuhkaa päälleen ja syyttelemään tuttuun tapaansa taas muita.
entäs Italia - Bulgaria ottelu? mistäs ne 5 minuuttia lisäaikaa tuli? tuomari suosi Italiaa. onneksi ne italiaanot hävisi! hhahahahahahahahah... kaatuilevat makarooni miehet
portugali, täynnä hyviä pelaajia, pelaavat loistavaa jalkapalloa..
turha edes kyseenalaistaa kuka voittaa.. itse portugali tietysti..!!