Miten suuri mahdollisuus on, et oon raskaana, kun harrastin viime viikonloppuna seksiä ja mies laukesi sisääni? Ja siis mitään ehkäsyä ei ollut.. Menkkojen pitäisi alkaa parin viikon päästä. Millon voin tehdä raskaustestin?
Raskaana?
tyttö...
10289
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suuri vaara on, että olet. Raskaustestin voit tehdä sen jälkeen, kun menkkojen olisi pitänyt alkaa.
Mahdollisuus on 100 %
Paras aika tulla raskaaksi on n. 2 viikkoa ennen kuukautisten alkua, joten saatat olla melkoisessa pulassa. Lääkäriltä on vielä mahdollisuus saada reseptillä jälkiehkäisypilleri.
Jäliehkäisypillerin mun mielestä saa apteekista ostettua nykyään ilman reseptiä. En tiiä onko jotain ikärajoja, kysy. Mutta tuntirajoja on .... mahd. piaan yhdynnän jälkeen pitäs nielasta tuo pilleri.
Tapahtuneesta oli viestin kirjoitusvaiheessa kulunut yli 3vrk ja apteekista saa ilman reseptiä (yli 15-vuotias) vain sellaisen jälkiehkäisypillerin, joka pitää ottaa 3vrk kuluttua suojaamattomasta yhdynnästä. Lääkärin reseptillä on kuitenkin mahdollista saada pilleri, jolle luvataan ehkäisevää vaikutusta vielä 5vrk yhdynnästä. Tämän vuoksi kehoitin kääntymään lääkärin puoleen.
TOOOOOOSI ISO MAHDOLLISUUS
AP VIT.UN TYHMÄ!! NAUTI RASKAUDESTASI!
Join ES.. pari tölkkiä liikaa, vittu että pärisi kunnolla. Olenko nyt raskaana?
on seonnut totaalisesti ja olisi syytä toimittaa mielenterveyspalveluiden sisään.
Olisiko kannattanut säästää itseäsi unelmiesi miehelle... Lauetun naisen vetovoima ei enää koskaan palaa täysin samaan.