"Joudun" vaihtamaan tossa muutaman kuukauden päästä T mallin boksista C malliin, eli minkälaisia kokemuksia muilla on kyseisestä asiasta??
T->C
Vaihtaja
5457
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
C-malleja on valmistajilla todella vähän. Esim. Medionin tallentava kahdella virittimellä on vasta T:nä.Sysyllä tulossa C.
Nokian melkein kaikki perusboksit T:nä.
Tiedän et saatavuus on huono, mut meinaan vaan et onko jotain potuttanut kun "joutui" vaihtamaan T mallista C malliin?? Eli hyödyt ja haitat???
En hankkinut C-mallia, vaikka kaapelitaloudessa asunkin, ostin Sonyn T-mallisen perusboksin, ja toimii 99,999%:sti pelkällä metrin johdonpätkällä antennireiästä. Kannattaa kokeilla, toimii, jos signaali on riittävän voimakas. Ja tietty ite boksillakin on vaikutusta asiaan. Sony ja Nokia ovat TM-testin mukaan herkimmät eli parhaat laitteet heikkoihin olosuhteisiin.
Sitä mä oon miettinytkin et kannattaako mun luopua 210T?? Joka toiminut varsin hyvin (n.80%), se mikä saisi mut vaihtamaan kyseisen laitteen on puutteellinen kortti lukija (conax). Onko C mallissa ohjelma tiedot paremmin, eli ei jää puuttumaan lopusta tekstiä??
Ei ole eroa sen suhteen. Älä suotta uusi boksia, ei tule parannusta ohjelmatietoihin.