Paha ongelma skyward swordissa

zeldafan

Olen oppinut kaksi osaa song of the herosta. Ensin Water dragonilta sitten thunder dragonilta, jonka jälkeen hankin hylian shieldin thunder dragonilta. Nyt kun menin etsimään viimeistä osaa song of the herosta Eldin Provincelta, en löydä merkkiäkään mistään. Katsoin tosta pari walkthroughia ja siinä kun ne laskeutuu Eldin provincelle nii siin tulee jonkinnäkönen kohtaus missä Link joutuu selliin. Mulla toi Fi vaan kysyy aina että mihin haluan laskeutua :OO Ja oon kokeillu jo kaikkee mahollista: Laskeutua Eldin provincelle eri kilvillä ja eri paikoista mennä sinne yms... mut ei tapahdu mitään. Onks toi joku ohjelmointivirhe vai mikä??? Mun mielestä kun mulki pitäs tulla se kohtaus, missä Link pistetään selliin.

10

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      Song of herossa pitää tehdä thunder dragon viimeisenä, muuten tulee tämä bugi ja et pääse peliä läpi. Pitää vain poistaa tallennus ja aloittaa alusta =(

    • Kalapulla

      EI OLE TOTTA! Mä vedin Thunder Dragonin ensimmäisenä, sitten Eldin Dragonin ja viimeiseksi sen Forest paikan Water Dragonin! Aika hassu juttu sulla tuo bugi, mutta sille ei varmaan mahda mitään. :(

      Syy ei kuitenkaan ole se, että Thunder Dragon pitäisi vetää viimeisenä, koska mä vedin sen itse ensimmäisenä. Jos osaat yhtään englantia ja luet mitä Fi sanoo, hän sanoo itse asiassa että kannattaa lähteä ensiksi Lanayryyn etsimään se Thunder Dragon ihan ensimmäisenä. Siksi vedin sen ekana.

    • Kalapulla edelleen

      Ai niin! Ja se Water Dragon kuuluu vetää viimeisenä! Mutten ei toimi! Kuunnelkaa Fitä, niin ei tule tämmöisiä sotkuja! Hän kertoo oikean järkän, kun Levias on voitettu.

    • Ja Kalapulla taas

      NIIN JA VIELÄ YKSI ASIA!

      Water Dragonin on oltava viimeinen, koska kun kaksi laulun osaa on kerätty, ja menee sitten hakemaan viimeistä osaa Water Dragonilta, niin silloin ennen kuin pääsee sinne, hyökkää Imprisoned jälleen kerran. Siksi Water Dragonin luokse ehdottomasti viimeisenä! Ja Thunder Dragon ensimmäisenä!

    • aerycgf
      • zwekfa

        multa katos kilpi toiminnasta, mitä teen?? ei toimi - näppäin eli ei voi käyttää staminajuomiakaan :( auttakaa pliis


      • GaMeRgIrL
        zwekfa kirjoitti:

        multa katos kilpi toiminnasta, mitä teen?? ei toimi - näppäin eli ei voi käyttää staminajuomiakaan :( auttakaa pliis

        mul on sama ongelma en pääse millään laava luola jutusta kun en voi ottaa mitään "varastosta"


    • MVL

      Eiks tä ny oo vähän sekaisin? Siis onks Thunder dragon eka vai vika? Voiks sil olla muka mitään välii jos sen voi tehä useal taval? JA MIKS MÄÄ KATON TÄMMÖST KESKUSTELUU KUN OON VAST KOLMOS TEMPPELISSÄ ENKÄ MUUTEN PÄÄSE ETEEN PÄIN ENNEN KUIL OSAAN TUHOTA NE VARTIAROBOTIT?

      • Wario64

        Nintendo Foorumilta(www.foorumi.nintendo.fi) löytyy asiantuntevaa ja nopeaa vastausta pulmiinne. NIN keskusteluja kannattaa käydä siellä.


    • minäälolo

      TÄH? mää oon aina joka kerta ekana water dragonin käyny ja sit vasta thunder dragonin ja sit sen yhen.. eikä mitään bugia oo tullu..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      65
      6315
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      64
      5697
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      131
      4818
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      61
      3977
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3865
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      36
      3277
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      69
      3051
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      60
      2884
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      77
      2679
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      48
      2005
    Aihe