O: Sekarotunen pikkukoira

sinbo

Elikkäs sekarotuinen pienikokoinen ns koiranpentu etsii uutta kotia.
annetaan pois allergian vuoksi. kaira on uros ja ikää taitaa olla semmoinen 9kk
koira on sirutettu ja rokotettu ja vast ikään myös matokuuri syötetty. tulee toimeen niin lasten aikuisten ja toisten koirienkanssa, erittäin ihmis rakas ja sylikoira.
minulle tärkeintä että koira saa hyvän ja rakastavan kodin mielellään sellaisen jossa on oma piha koska semmoinen on nyt ollut ja koira tykkää vapaana kirmata mutta ei pakolline.tuo hinta on vain heitto kun jotain tuohon täytyy kirjoittaa järkeviä tarjouksia otetaan vastaan hintaon siis 0-100e . koira on siis pienikokoinen varmaan noin 3.5 kg ja ei enää hirveästi kasva koira on helsingissa. mikäli kiinostaa niin kerrotko vähän itsestäsi ja miksi olet koiraa hankkimassa, kuvia saakun pyytaa T:Simo
Hinta: 100
Yhteystiedot: [email protected]

5

474

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AnneValli

      Hei, olisin kiinnostunut koiranpennustanne. Minkärotuiset vanhemmat sillä on. Asun myös Helsingissä Lauttasaaressa. Kpira tulisi toisen pienen koiran kaveriksi (mäyräkoiran, joka on tottunut toisiin koiriin)

      Vastausta odottaen.
      Anne

    • lisipinen

      Hei
      Vieläkö pentu myynnissä ? Jos - niin laittaisitko kuvia hänestä ? Mitenkä on - tuleekohan toimeen kissan kanssa ? Mulla on jo yli 10-vuotias kolli. Asun Vuosaaressa, joten täällä on ihanteelliset ulkoilumahdollisuudet.
      Hyvää Uutta Vuotta
      t. Liina-Tuuli
      [email protected]

    • Kiinnostunut

      onko pentu jo menny?

    • Vilhodreeveri

      Hei vaan Simo! Meillä on tällähetkellä yksi koira Vilho, dreeveri, vanhempi koiramme sairastui syöpään, ja jouduttiin nukuttamaan heinäkuussa. Suru on ollu suuri, niin minulla kuin Vilhollakin! Nyt haluaisin kaveria meille ja lohtua myös. Hän pääsisi rakastavaan kotiin ja saisi kirmailla omakotitalon pihalla, järvenrannalla. Voisitko lähettää pikkuisestasi kuvia ja mitä rotuja hänessä on?
      Liisa

      • sorimutta

        vastasit viestiin joka on jätetty vuonna 2011.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      182
      5097
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3646
    3. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      23
      3069
    4. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      60
      2692
    5. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      7
      2375
    6. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      41
      2306
    7. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      103
      2253
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      29
      2107
    9. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      75
      2095
    10. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      92
      2049
    Aihe