Jos ihmettelette miksi Yleisradio tarvitsee rahaa, niin käykää katsomassa mihin rahat menevät:
http://avoinyle.fi/www/fi/avoin_Yle/henkilosto.php
Yleläisten palkat
16
282
Vastaukset
- bogr
Mikä tv/radioyhtiö toimii ilman henkilöstöä ?
- rerherhh
MItä vertaimeviä paskiaisia.
- bgikolöp
"Mikä tv/radioyhtiö toimii ilman henkilöstöä ?"
Mikä yhtiö kerää rahaa palkanmaksuun kansalaisilta. ?
Päätös verosta hätiköity. YLEn toimintaa olisi pitänyt ensin supistaa ja rajusti.
Näissä YLEn suojatyöpaikoissa suurin osa taitaa olla sossuja.
YLE ALAS !- porvaritkin osaa
Toimari ainakin on pikimusta porvari
- tangoz
Kun tangomarkkinat siirtyi ylen "sivistäviin" palveluihin, tarvittiin televisiointiin yli kaksinkertainen määrä henkilökuntaa verrattuna siihen minkä Mtv tarvitsi televisiointiin. Eikä Mtv:n televisiointi ollut ollenkaan huonoa.
Mutta ylellä tarvitaan samaan tehtävään huomattavasti enemmän henkilöstöä, siitä nämä ylenmääräiset palkkamenot syntyy.- muumio helvetistä
Panin plussan tälle. Ylen perseen-nuolija oli miinustanut taas.
Niillä v i t u t t a a kun kukaan työllä elävä ei tykkää kalleista loisista. - muumio manalasta
muumio helvetistä kirjoitti:
Panin plussan tälle. Ylen perseen-nuolija oli miinustanut taas.
Niillä v i t u t t a a kun kukaan työllä elävä ei tykkää kalleista loisista.Sensuuri pois perkules.
Siis ylen p e r s e e n-nuolija
- UTTIVIOV
VOIVITTU!
- bgikolöp
Kuka surkee yleläinen käypi täällä miinustamassa. Yle on valtio valtiossa, poliitikot
ovat ylen talutusnuorassa, jopa kokoomus. Menkää sittiäiset oikeisiin töihin, että ei
tarvii kansalaisilta palkkarahoja ruinata veron muodossa.- mörkö murhapiru
Joo. Ei ne muut miinusta. Ylen loisilla eli parasiiteillä vituttaa. Kukaan työllä elävä ei tykkää tämänkaltaisista turhista ja kalliiksi tulevista loisista eli parasiiteista.
- murha mielipuol piru
mörkö murhapiru kirjoitti:
Joo. Ei ne muut miinusta. Ylen loisilla eli parasiiteillä vituttaa. Kukaan työllä elävä ei tykkää tämänkaltaisista turhista ja kalliiksi tulevista loisista eli parasiiteista.
Siis: Parsiiteilla v i t u t t a a
- YLElle elvytystoimet
Siis 3200 työntekijää!!!! Missä helvetissä se oikein näkyy???? YLE lähettää toinen toisensa perään uusintoja joten mihinkä ne tarvii tollasen jengin.
Ja ei sillä etteikö ammattinsa osaaville pitäisi maksaa kunnolla mutta,ei ihme että palaa se 0,5 miljardia vuodessa tuollaisella lössillä ja palkkatasolla.Nyt saaneerauksen käyntiin,ei voi tarvita kaikkia noita.- ylen-anto
Jo pelkkien uusintojen pyöritäminen Arenoineen ja elävine arkistoineen vaatti valtaisan työpanoksen ja paljon rahaa. On tärkeää, että voimme kuunnella tietokoneemme tötteröistä uusintojen-uusintoja kuukauden ajan mihin kellonaikaa mielemme tekee; yhä uudestaan ja uudestaan.
- 4711
MITÄÄH!! Maksetaanko niille palkkaakin!!?
- 16+6
"MITÄÄH!! Maksetaanko niille palkkaakin!!? "
No kuule,KYLLÄ!!
- muumio helvetistä!
Onhan se yksi lohtu. Kuolema se tulee ylellisille yleläisillekin. HELV. KALLIILLE LOISILLE. Paratiisi loppuu siihen.
Muusta paratiisista ei ole mitään takeita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897179- 353801
- 453390
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402542- 412312
- 2082296
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292129Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779