uusi Apu-lehti

Joku vaan

Tänään ilmestyi uusi Apu- lehti ja siinä on Tapanin haastattelu.
Mukavasti kirjoitettu juttu.

8

443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seurapiireissä

      Siinä Tapsa väittää, että häntä ei haluta "seurapiireihin" Ei ihme.

    • OK.

      Tapsa sanoo jutussa näin:

      " Minulle kapakassa istuminen on yksi epämiellyttävimpiä asioita. Kun aikoinaan sain kutsuja kaikenlaisiin tilaisuuksiin pilvinpimein, en koskaan mennyt. Vähitellen kutsut vähenivät. Nyt toki ymmärrän miten tärkeää tällä alalla olisi olla piireissä ja näkyä. Minusta vain ei siihen ole.

      Seurapiirien sijasta Tapani on aina viihtynyt paremmin ns. tavallisten ihmisten parissa maalaisoloissa. Hänellä oli pitkään kesäpaikka Etelä-Savossa. Siellä hän oli tuttu näky naapureiden pirteissä ja vieras joka otti mielellään osaa talon töihin.
      "Sen minkä olen verkostoitumisessa hävinnyt olen ehkä terveydessä voittanut,"

      Oopperasta Tapani sanoo osuvasti :
      " Koen sen ilmapiirin edelleen jotenkin vieraaksi, jäykäksi ja tekoarvokkaaksi.siinä missä rockpiireissä tarvittaisiin tiettyä hillintää, tekisi luonnollisuus oopperamaailmassa todella hyvää."

      • loikka**

      • Näin on !!!!
        loikka** kirjoitti:

        http://www.ninaafenehjelm.com/valokuvia.../

        Puoleenväliin kun rullailet niin näet, että hyvin on tupsuliini kapakoissa viihtynyt.
        Eli aikamoista p****njauhantaa taas kerran.

        Totta ja hauskaa näyttää kuvista päätellen olevan. Tapsa puhuu Avussa läpiä päähänsä.


      • loikka** kirjoitti:

        http://www.ninaafenehjelm.com/valokuvia.../

        Puoleenväliin kun rullailet niin näet, että hyvin on tupsuliini kapakoissa viihtynyt.
        Eli aikamoista p****njauhantaa taas kerran.

        No jos ystävien kesken on jonkun kerran ollut iltaa viettämässä jossain ravintolassa, niin ei se tarkoita että Tapsa olis harva se kerta baareissa ja kaikenmaailman pippaloissa ollut juhlimassa kuten useat muut artistit, joista monet on jo edesmenneet.


    • Jussunn

      Mistähän Tapsa tietää oopperan ilmapiirin. Ei taida olla koskaan laulanut oopperassa?

    • no jaa..............

      On se ainakin oopperaesitystä ollut ainakin kerran katselemassa/kuuntelemassa, kun se siellä oli alkanut melskaamaankin. Ehkä halusi saada vähän rennompaa meininkiä siellä aikaiseksi.

    • sydämensivistys

      Tapani sanoo Avussa, että :
      Jos voin sanoa jossain elämässäni onnistuneeni, niin luultavasti isänä. Minulla on lasteni kanssa erittäin hyvät ja lämpimät välit.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      42
      5821
    2. Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.

      Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers
      Maailman menoa
      71
      4555
    3. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      46
      4322
    4. SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta

      "Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun
      Maailman menoa
      56
      4101
    5. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      87
      3700
    6. Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä

      Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään
      Maailman menoa
      59
      3219
    7. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      50
      2413
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      34
      2295
    9. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      42
      2059
    10. En uskalla ees ajatella muru

      Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha
      Ikävä
      8
      1134
    Aihe