Tarkoitus olisi vuoden alusta alkaen perustaa ns. Äijäklubi pirkanmaalaisille Jalkapallosta ym. urheilusta kiinnostuneille henkilöille. Klubi toimisi ry pohjaisena. Tavoitteena on saada 20 jäsentä klubiin. Vuosimaksu olisi näillä näkymin 20 euroa. vuoden päätteeksi kaikki keräämämme tuotot. käytetään yhteiseen yhdessä sovittuun matkaan joko valioliiga otteluun tms. urheilu tapahtumaan.
Tarkoituksena on vuokrata tila tammi-helmikuussa esim. jonkinlainen osa teollisuushallista klubitilaksi. Sinne tilaamme urheilukanavat (canal sport, 4 pro yms) Lisäksi tilassa voisi olla esim. auton huolto paikka/pesutila. Pyrkimyksenä on joka lauantai pitää ns "kisastudio" jossa seuraamme porukalla jalkapalloa livenä,jääkiekkoa yms. urheilua mikä jäseniä kiinnostaa. Ns. sisäänpääsymaksu klubilaisilta olisi 2 euroa, ja vierailta 3 euroa. Näillä katamme tilausten kuukausimaksut. Lisäksi myynnissä ns. Drinkkilippuja (koska suoraa alkoholi myyntiä ei lain mukaan saa olla) Lipun hinta olisi 8 euroa jolla saa joko 4 kpl 0.33 olutta tai 3 kpl siideriä tai lonkeroa. Lisäksi klubilaisten käytössä olevat auton huolto/pesupaikka maksaisi tietyn summan. Näistä kaikista voidaan tietenkin keskustella. Tavoitteena siis olisi että pidämme hauskaa urheilun parissa ja teemme yhteisen matkan kerran vuodessa johonkin otteluun/tapahtumaan. Tuotoilla mitä saamme kaikesta näistä oheispalveuista katamme ensin tilan vuokrat,sähköt ym kulut sekä urheilukanavien tilaus maksut. Kaikki varat mitä jää näiden maksujen jälkeen käytetään yhteiseen matkaan. En voi luvata että varat riittäisi kokonaisuudessa kattamaan vuosimatkan kulut mutta tavoitteena on että jokainen jäsen pääsee huomattavasti normaalia edullisemmin matkalle. Miltä tämä kuulostaisi. Omia ideoita yms. saa laittaa sähköpostitse tulemaan [email protected]. Tavoitteena semmoinen yhteinen tila jossa äijät saa katsoa rauhassa urheilua,pelata pelejä yms. Pokeria, biljardia ym ym. Vieraat on toki tervetulleita. Ja vaikka klubin nimeksi tulee äijäklubi on kauniimman sukupuolen edustajat myös tervetulleita liittymään jos aihe kiinnostaa :)
Mutta ottakaapa yhteyttä mieluiten s-postitse jos kommentoitavaa on ja ideoita. Tarkoitus oli klubitila hommata tampereelta tai lähikunnista, joten jos tietoo on vapaista tiloista niin ihmeessä saa ehdottaa.
Äijäklubi.
aijaklubi
0
280
Luetuimmat keskustelut
- 1531986
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta3381424Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.176994Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.278730- 33621
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12621- 262619
- 191573
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen20522- 42502