Haluaisin leikki-ideoita leikkeihini. Oon kokeillut jo mm. prinsessa, perhe ja keijukais -leikkejä, mutta nyt on ideat pahasti loppuneet.
Auttaisitteko vähän? :-)
Leikki-ideoita Barbie-leikkeihin?
11
3685
Vastaukset
- Punapää
No itse tykkään leikkiä perhe-leikkiä tosi usein. Joskus sekoitan siihen mukaan myös pettämistä, juonittelua, yms. Sillä saa mukavaa vaihtelua tavalliseen koulussa-töissä-kotona -arkeen. =)
- Nukkekeräilijä
Me lapsena leikittiin sellaista että mentiin lomareissulle, jonnekin hiekkarannalle, sitten tietysti koulua, juhlimista, onhan näitä. Voit myös leikkiä orpokotia/lastenkotia, noitia ja velhoja, ja muuta sellaista.
Sellaisia tuli näin äkkiseltään mieleen. Toivottavasti on jotain apua. :D
(Ja toivottavasti äitisi ei noita-ehdotuksesta suutu.) Leikkiähän se vain on. :3
Mukavia leikkihetkiä, jatka leikkimistä toki pitkään, se on hyvä ja pitää mielikuvituksen virkeänä. Aikuisellekaan ei ole pieni leikkimieli pahaksi koskaan. :3 - tiiperoinen
Itse leikin lapsena Barbeilla muunmuassa haltijaleikkejä - oli muita nukkeja mukana kääpiöinä ja peikkoina (arvaa kenelle luettiin jo tosi pienenä Taru Sormusten Herrasta? :) )
Lisäksi tykkäsin jo tosi pienenä historiasta, eivätkä vanhemmat ehkä ihan tajunneet, mitä kaikkea sieltä tietokirjasta voi lukea, joten minulla oli inka-,maya- ja atzteekkileikkejä ihmisuhreineen ( tuli minusta ihan normaali silti... kai :) ) vaikka eniten aikaa menikin Barbien sulkapäähineen väsäämiseen äidin avustuksella ja intiaanileikkejä joissa eurooppalaisia tuli sinne vaikeuttamaan elämää ja muuta.
Jos vielä leikkisin nukeilla, niin varmaan Harry Potter maailma olisi aika kiehtova taikoineen. - kokenut konkari
Barbien häät ♥
Toimii aina :) - höpöliiiiiii
Leiki jotain tuttuja tv sarjoja, elokuvia ja kirjoja, joiden juonenkuvioita voit muuttaa mielesi mukaan :)
- 10v. tyttö
Itse rakastan leikkiä, jossa on tanssijaiset, sitten joku tyttö menee prinssin kanssa naimisiin ja tytön elämä muuttuu täysin ja tulee kaikkia tanssijaisia jne... Ja keksin tänään myös kivan kylpyläleikin. Kaikkii kampaajia, hierontoja, uimista jne... Toivottavasti auttoi! :)
- Tuntematon333
Leikin yleensä jotain romanttista niinkuin esimerkiksi että jotkut kaksi tapaa ja sitten heidän suhteessa on kaikkea esim. Riitelyä,kateutta ja mustamaalausta. Ja sitten lisään siihen yleensä sen että joku pissis on kateellinen ja yrittää saada hänet itselleen
- Anonyymi
Leikin joskus leiriä jossa on erillaisia haasteita ja rakennan kirjoista mökkejä. Sitä on hauska leikkiä ja siihen menee usein kaikki barbit. Toivottavasti tästä oli apua.
- Anonyymi
Tässä pari ideaa:
Koulu draama eli koulussa tapahtuu kaikkea esim:onnettomuuksia pettämistä Vale tilejä yms
Sairaala Joku loukkaa itsensä ja joutuu vuosiksi sairaalaan
Peruskoti Eli Kotia mutta voit lisätä vaikka vanhempien eron tai yms:-)
Leiri Eli Niinkuin kesäleiri johon barbit voivat mennä
Sitten hotelli leikki ja kylpylä leikki;) Toivottavasti näistä oli apua - Anonyymi
Itse tykkään leikkiä ihan peru leikki. Tai sitten perhe-leikkiä. Tai koulua.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi3173349Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun192268Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151870Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei141605Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko4171522Kysymys Kuhmolaisille
Hei. Olen 32 vuotias nainen ja muutin Kuhmoon noin 12 vuotta sitten. Mutta nyt täytyy ihmetellä ihan ääneen että onhan t361394Savimajasta lääketieteen tohtoriksi - ja ei tikkua ristiin
”Jos ihminen muuttaa savimajasta tänne kerrostaloon länsimaisen elintason piiriin ilman että tarvitsee panna tikkua rist2361312- 171264
Olen valtavan ihastunut
Yritin sen sinulle viime viikolla kertoa, mutta liikaa muuttujia ja isoja tunteita, niin en kyllä ollut kovin selkeä.631076Ensi viikolla tulen takaisin
Ja käyn varmaan siellä monta kertaa. Monta mahdollisuutta nähdä jos olet siellä päin201010