hola. joku kirjoitti syöneensä elämänsä parhaan pizzan amadoreksen rannalla, ravintolassa (ciao ciao), onkohan muilla tietoa ko. paikasta. kysyisin myös linja-autosta puerto rico-playa del ingles ja takaisin. mistä lähtee inglesiin ja missä pitää jäädä pois jos menee green fieldin luokse ja pääseekö illalla taas takaisin ja mistä, vai onko illalla otettava taksi? majoitus on europa ostarin vieressä
puerto rico
apollo 8
4333
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Helpoin paikka Inglesissä matkalla Green Fieldiin on CC Tropicalin viereinen "linja-autoasema" .. Oikeaa linja-autoasemaahan Inglesissä ei edes ole. Paikan tunnistaa helposti ja siitä on lyhyt matka Green Fieldiin. Takaisin pääsee samasta paikasta.
Kanarialla ei tahdo kunnon pitsaa löytyä mistään mun makuuni ja tuo ciao ciao:kin on kokeiltu, mutta makunsa kullakin. :)
Inglesiin pääsee hyvin bussilla ja sieltä poiskin, mutta aikataulu kannattaa pitää taskussa; aika aikasteen pitää juhlinta lopettaa, mikäli haluaa bussilla kotio tulla!! ;)
http://www.globalsu.net/lineas/linea39.pdf
Kylla itse suosittelisin kans Ciao Ciaota, hyvat on pizzat ja ruoka yleensakin.
Bussit Inglesiin ja muualle lähtevät "suihkukaivoliikenneympyrän" vieressä olevalta bussiasemalta. Asema on pieni, käytännössä iso päätepysäkki. Ostarilta matkaa muutama sata metriä.