Mihinkä kaikki on kadonnu? Miksi täällä on niin hiljaista? Eikai sitä vaan olla muilla sivuilla kiusaa tekemässä?
Hei!
5
211
Vastaukset
- Hiljaistajoulua
No...ei ole Rellun omistajilla ongelmia. Ja hyvää ei tarvitse koko aikaa kehua. Kuten tojo miesten on pakko, vaikka eihän se huono muutu paremmaksi kehumallakaan. Hyvää joulua Renaultin omistajille.( ja miksei muillekkin.) Ja jos on ollut kiltti, niin toivotaan että pukki tuo auton! sen tojon, tai foordin tilalle.
- joulupukki vaan
Hah haa, menikö ap teksti toyotamiehen piikkiin? Että olet " hiljaistajoulua " harvinaisen tyhmä!!!
- Elf68
Joo tuntuu että viimeisen suuremman sivujen uudistuksen jälkeen on kirjoittelu vähentynyt kummasti.
Vaikka ei Rellu palstalla ole koskaan oikein keskusteluinnostusta ollut sillä tavalla kuin esim citroen, peugeot, toyota ym palstoilla.
Toisaalta hyvä että innokkaimmat provoilijat ovat myös jättäneet sivut kohtuudella rauhaan, vaikka poikkeuksia aina mukaan mahtuu.
Itsellä ollut Relluja useampia, mm R19, Laguna I ja II sekä Megane. On ollut toki paljon muitakin merkkejä, mm Opel, Fiat, Saab, Volvo, Nissan, Mitsubishi, Ford ym.
Rellut ei ole koskaan jäänyt muita huonommaksi. Ajo-omimaisuuksiltaan näistä kärkipäästä. Mukavimmat autot tähän mennessä Lagunat I ja II sekä Saab 93. - Enemmän asiaa!
Niinpä.....kyllä kirjoittelua odottaisi enemmän, siis asiallista. Paljon on vain olemattomia mielipiteitä, esim Lada sivustolla paljon "keskustelua" vaikka taitaa tosi harvalla olla todellisuudessa Ladaa. Eiköhän näiden sivujen tarkoitus olisi jakaa kokemuksia, antaa tietoa ja vinkkejä ongelmiin. Usein kun on niin, että aina jollakin toisellakin on ollut sama ongelma joskus kuin itsellä. Joten vähän turhaa jokaisen ratkoa jokakerta erikseen vika, kun siihen on jo keksitty ratkaisu. Ja mitä enemmän jaetaan kokemuksia, sitä perusteellisempaa tietoa saadaan, ja se on kaikkien eduksi. Kaiken maailman provoilut ja turha suunsoitto ei lämmitä ketään, tuskin paljoa edes niiden kirjoittajaa. Mitä enemmän täällä kirjoitellaan turhanpäiväistä löpinää, niin sitä vähemmän asialinjalla olevat jaksavat sivuja luke ja tänne kirjoittaa. Joten asiaa, niin ehkäpä kirjoitus intoakin sitten löytyy.
- ranskanpulla
Eivätköhän ne asialliset rellukeskustelijat ole Club Renault de Finlanden foorumilla. Citroënin, Opelin, Chryslerin ja Renaultin kokemuksella voi sanoa että oma merkkikerho on niitä kokemuksia ja ongelmanratkaisuja varten, Suomi24 on sitten se hiekkalaatikko missä on kiva opetella argumentoinnin jaloa taitoa, usein hyvin vaatimattomalla menestyksellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856284
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283130Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46939Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849